اشجاری: تیم ملی نباید اینقدر به حریف فرصت گلزنی بدهد

خبرگزاری ایسنا

حسن اشجاری بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا، درباره پیروزی ملی‌پوشان مقابل تیم ملی عراق و صعود شاگردان اسکوچیچ به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار کرد: این بازی تحت تاثیر کرونا قرار گرفته بود اما تیم عراق در ۲۰ دقیقه اول بازی عملکرد بهتری داشت و ملی‌پوشان را تحت فشار قرار داده بود. در ادامه شرایط تیم ملی بهتر شد و حملاتی روانه دروازه عراق کرد.

او ادامه داد: دروازه‌بان تیم ملی عراق در این بازی عملکرد خوبی داشت و موقعیت‌های قابل توجهی از ملی‌پوشان گرفت. به نظر من اتفاق بسیار خوبی با این صعود رخ داد و فکر می‌کنم با توجه به این نسل طلایی که تیم ملی دارد، حتی خوشبین‌ترین کارشناس و هوادار این فکر را نمی‌کرد که با این سرعت تیم ملی بتواند به جام جهانی صعود کند.

اشجاری درباره مسائل فنی تیم ملی ایران و نقاط ضعف و قوت شاگردان اسکوچیچ خاطرنشان کرد: تیم ملی بی‌ایراد نیست. وقتی تیم ملی به حریف فرصت گلزنی می‌دهد، یکی از ضعف‌هایی است که شاید باعث شود روند بازی تغییر کند. تیم ملی عراق چند موقعیت داشت که باعث می‌شد نتیجه بازی کاملا عوض شود. وقتی تیم ملی خود را تیم اول آسیا معرفی می‌کند، نباید مقابل عراق این‌قدر موقعیت به این تیم بدهد. امیدوارم تا فرصتی که برای جام جهانی وجود دارد شرایط بهتر شود. تیم ملی در انتقال حمله به دفاع مشکلاتی دارد و امیدوارم تمامی مشکلات تا شروع مسابقات برطرف شود.

او درباره شرایط کلی تیم ملی فوتبال ایران و علمکرد دراگان اسکوچیچ در این تیم گفت: به نظر من بازیکنان تیم ملی بیش‌تر از این که به یک مربی نیاز داشته باشند، به یک مدیر نیاز دارند. اکثر کروات‌ها از هوش بالایی برخوردار هستند. یکی از کارهای مهمی که اسکوچیچ کرد، آوردن کریم باقری به تیم ملی بود که فکر می‌کنم شرایط تیم ملی را خیلی بهتر کرد. نتیجه مربی تیم ملی گویای عملکرد یک مربی است. اسکوچیچ بهترین عملکرد را میان مربی‌ها داشته است و توانست از ثمره کی‌روش بهترین استفاده را کند.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران در پایان و در پاسخ به این سوال که ملی‌پوشان تا شروع مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲، باید چطور خود را آماده کنند؟ گفت:‌ وقتی شما به عنوان اولین تیم آسیایی صعود می‌کنی، فرصت بسیار خوبی برای آماده شدن در جام جهانی خواهی داشت. تیم‌هایی که در جام جهانی خوب عمل می‌کنند، برنامه‌ریزی و اردوهای خوبی دارند. این که با چه تیم‌هایی هم‌گروه می‌شویم، این فرصت را می‌دهد با تیم‌های شبیه‌ تیم‌های همگروه خود مسابقات دوستانه برگزار کنیم. امیدوارم برای اولین‌بار بتوانیم به مرحله حذفی رقابت‌های جام جهانی صعود کنیم اما این کار باید با برنامه‌ریزی صورت بگیرد و تیم ملی باید با آرامش و تمرکز کار خود را پیش ببرد.

اشجاری: تیم ملی نباید اینقدر به حریف فرصت گلزنی بدهد