استیلی: صعود به جام جهانی دیگر آرزوی ما نیست/ باید از گروه بالا بیاییم

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، حمید استیلی درباره صعود ایران به جام جهانی قطر اظهار کرد: ابتدا باید این صعود را تبریک بگوییم. تاکنون به این شکل به جام جهانی صعود نکرده بودیم و دلیلش این است که لژیونرهای زیادی داریم که باتجربه هستند و در جام جهانی قبلی هم بازی کردند. کیفیت تیم ما به مراتب از تیم‌های دیگر بالاتر است و در خط جلو یک سر و گردن از حریفان بالاتر هستیم. در مرحله اول مقدماتی خوب نبودیم چون اختلافاتی در تیم ملی وجود داشت اما بعد از آن آمدن آقای اسکوچیچ، وحید هاشمیان و کریم باقری بسیار کمک کرد.

او ادامه داد: تیم ما وحدت و انسجام لازم را دارد و در رختکن می‌بینیم که خود بازیکنان دارند صحبت می‌کنند و نقش آن‌ها بسیار مهم است چون مثل لیدر هستند. در تیم‌های باشگاهی مثل پرسپولیس هم لیدر وجود دارد و نقش بازیکن بسیار مهم است. درباره قرعه‌کشی هم باید بگویم بسیار در گروه خوبی قرار گرفتیم و آن گروه به مراتب سخت‌تر است. ما در یکی دو بازی خیلی خوب نبودیم اما خیلی خوب تمام کردیم و صعود مقتدرانه‌ای بود.

این پیشکسوت فوتبال اضافه کرد: باید با برنامه‌ریزی و توانی که داریم به مرحله بعد صعود کنیم چون ما ۲۱ بازیکن لژیونر داریم که بسیار تاثیرگذارند. این لژیونرها یک زندگی حرفه‌ای دارند و این بسیار می‌تواند به تیم ملی ما کمک کند. باید ببینیم قرعه‌کشی به چه صورت خواهد بود تا برنامه‌های بازی‌های دوستانه مشخص شود. صعود به جام جهانی دیگر آرزوی ما نیست و باید دنبال این باشیم که از گروه بالا بیاییم و برای این کار احتیاج به برنامه‌ریزی داریم.

او درباره عملکرد اسکوچیچ گفت: نتایج کادرفنی بسیار خوب بوده و از ۱۴ بازی ۱۳ بازی را بردند و بررسی در این رابطه را باید به فدراسیون سپرد اما نتایج بسیار خوبی گرفته شده و همیشه سرمربی تیمی که نتیجه می‌گیرد را حفظ می‌کنند و ادامه می‌دهند. کسانی که انتقاد می‌کنند منظورشان از مربی قوی‌تر چیست؟ آیا زمان کافی برای شناخت از تیم و فوتبال ما را دارد؟ به هر حال انتخاب هر کسی که به نفع فوتبال ما باشد، می‌تواند تاثیرگذار باشد.

استیلی اضافه کرد: در سال ۹۸ آقای ویرا ما را به جام جهانی برد اما آقای صفایی فراهانی یک کارگروهی را تشکیل داد و تجزیه و تحلیل کرد که مربی را تغییر دهیم و آقای ایویچ را آوردند. فدراسیون باید برآورد کند و فنی‌تر تصمیم‌گیری کنند.

استیلی: صعود به جام جهانی دیگر آرزوی ما نیست/ باید از گروه بالا بیاییم