پایان بررسی اولیه بودجه ۱۴۰۱ مناطق تهران/ تمرکز بودجه بر محرومیت‌زدایی

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ میثم مظفر در پایان 12 ساعت جلسه فشرده بررسی بودجه نیمه دوم مناطق شهر تهران در روز چهارشنبه گفت: تعیین و تصویب بودجه 1401 شهرداری تهران و حدود 150 حوزه ستادی، سازمان و شرکت‌های تابعه به تفکیک هر یک و با بررسی انطباق برنامه پیشنهادی آنها با سیاست‌های مصوب، مهمترین کار شورای اسلامی شهر تهران پس از انتخاب شهردار است. اما در میان این سازمان‌ها و  بخش های متعدد ستادی و صف، به نظر بنده مهمترین آنها مناطق 22 گانه شهرداری تهران هستند که در خط مقدم جبهه کاری و عملیاتی هستند و به نوعی کیفیت زیست‌پذیری شهری و ارتقای زیست بوم زندگی در محلات و مناطق را عهده‌دار هستند.

مظفر ادامه داد: البته در منظومه فکری بنده، کیفیت زندگی مقدمه‌ای برای رشد انسانها به سمت تکامل و باورشدن استعدادهاست. به گونه‌ای برنامه را شبیه‌سازی مدل مازلو برای برآورده کردن نیازهای اولیه، احساس مسئولیت و حرکت جمعی، رشد و شکوفایی فردی و جمعی توامان، تحقق پیشرفت و توسعه علم، توسعه ظرفیت‌های وجودی انسانها و نائل شدن به سطوح ارتقایی بالاتر تا نقطه کمال و تقرب بسوی خالق هستی می‌دانم.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران افزود: به هرحال از مباحث اینچنینی که بگذریم، باید عرض کنم که اکنون پس از 22 ساعت ماراتن فشرده، کار بررسی اولیه برنامه و بودجه 22 منطقه پایان پذیرفت و از خروجی کار احساس خیلی خوبی دارم.

وی تأکید کرد: تمرکززدایی از واحدهای ستادی و تفویض اختیارات و قدرت عمل به شهرداری مناطق به عنوان صف خدمت به مردم،  توجه به مسائل مختلف و متفاوت هر منطقه و نیازهای هر محله تا حدی که مقدور بود و پرهیز از کپی‌پیست‌کاری در بودجه‌ریزی، توجه مرکزی و ویژه و تمام عیار به عدالت و محرومیت‌زدایی و ارتقای کیفیت زندگی در محلات کم‌برخوردار، تعریف پروژه‌ها براساس مطالبات و ترجیحات شهروندان و کنشگران فعال شهری مستخرج از طرح رصد، توجه به پروژه‌های کوچک مقیاس محلی و در عین حال تکمیل پروژه‌های بزرگ مقیاس نیمه‌کاره که بعضا بیش از یک دهه رها شده به ویژه در مناطق 18، 19، 21 و 15 ، توجه به ظرفیت‌های مردمی و بخش خصوصی، افزایش  سهم تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و زیرساختی به نسبت هزینه‌های جاری و نگهداشت شهر، از رویکردهای مهم ما در بررسی و تعیین برنامه و بودجه مناطق بود.

مظفر در ادامه با اشاره به محدودیت منابع، به عنوان عامل بازدارنده‌ای در تحقق آرزوها و تأمین همه نیازهای مناطق و محلات افزود: برخی مناطق مانند 18 و 19 واقعا چند دهه از وضعیت تحول و پیشرفت کالبدی و زیست شهری در تهران عقب هستند و کار طولانی در مسیر تحقق عدالت پیشِ رو داریم.

رئیس اداره بازیافت یکی از مناطق شهرداری تهران برکنار شد!
تاکید عضو شورای شهر تهران بر وصول سهم شهرداری‌ها از جرایم رانندگی

پایان بررسی اولیه بودجه ۱۴۰۱ مناطق تهران/ تمرکز بودجه بر محرومیت‌زدایی