آتش‌سوزی گسترده یک مسافرخانه در میدان راه‌آهن با یک فوتی + فیلم

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ دقایقی قبل یک مسافرخانه در حوالی میدان راه‌آهن تهران دچار آتش‌سوزی گسترده شده است و تعداد زیادی از مسافران در آن محبوس شده‌اند.

ساعت 8:55 صبح امروز یک مورد آتش‌سوزی در یک ساختمان اقامتی ـ تجمعی، در خیابان شوش غربی، نزدیک میدان راه‌آهن به سامانه 125 آتش‌نشانی تهران اعلام شد که به‌سرعت آتش‌نشانان پنج ایستگاه آتش‌نشانی به‌همراه چندین دستگاه نردبان هیدرولیکی، خودروی حامل تجهیزات تنفسی و تانکر آب به محل حادثه اعزام شدند.

محل حادثه یک مسافرخانه (یک طبقه همفک و دو طبقه روی همکف) بود که به‌گفته مالکان 50 تا 60 اتاق داشت؛ در طبقه بالایی آن حدود 10 تا 15 اتاق شعله‌ور شده بود و آتش به سقف‌های شیروانی بالایی نیز سرایت کرده بود.

آتش از پنجره‌ها به بیرون می‌زد و حدود 30 نفر در مسافرخانه حضور داشتند. بر اثر شدت دود و آتش، دیواره‌ها، راه‌پله‌ها و سقف‌ها تخریب شده بود اما آتش‌نشانان عملیات را آغاز کرده موفق شدند آتش را تحت کنترل خود درآورند.

بیش از 20 نفر توسط آتش‌نشانان با استفاده از نردبان هیدرولیکی و از طریق راه‌پله‌ها به‌سلامت به خارج از ساختمان انتقال یافتند.

به‌گفته سید جلال ملکی؛ سخنگوی آتش‌نشانی تهران، این حادثه تاکنون یک فوتی (مردی حدوداً 50ساله) داشته است، یک نفر با سوختگی شدید از دل شعله‌های آتش خارج شده است و سه تا چهار نفر نیز دچار دودگرفتگی شده‌اند.

آتش تقریباً خاموش شده است و نیروها مشغول لکه‌گیری و ایمن‌سازی محل حادثه هستند.

 

سازمان آتش‌نشانی تهران , آتش‌نشانی , آتش‌سوزی ,

 

آتش‌سوزی ورودی یک تونل فاضلاب در جنوب تهران + فیلم
آتش‌گرفتن چندین مغازه و انبار در خیابان ناصرخسرو + فیلم و تصاویر

+

آتش‌سوزی گسترده یک مسافرخانه در میدان راه‌آهن با یک فوتی + فیلم