جمع‌آوری پلاک قرمزها در دره فرحزاد و خلازیر

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، جلسه ساماندهی معتادان متجاهر در رود دره فرحزاد و خلازیر در راستای برگزاری جلسات قرارگاه اجتماعی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری با حضور حسین نظری معاون هماهنگی و امور مناطق، مهدی صالحی شهردار منطقه 2، احسان شریفی شهردار منطقه 5 و مهدی هدایت شهردار منطقه 19 شهرداری تهران برگزار شد.

حسین نظری هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم از افرادی که کارهای عملیاتی انجام می‌دهند، حمایت‌های لازم انجام شود، گفت: کارهای عملیاتی و ستادی تفاوت بسیاری دارند و باید از افرادی که در میدان حضور دارند، همه جانبه حمایت شود تا نسبت به کار دلگرمی پیدا کنند.

وی با تاکید بر لزوم تلاش همه جانبه برای تحقق اهداف قرارگاه اجتماعی که به فرماندهی شهردار تهران آغاز به کار کرده است، گفت: تلاش می‌کنیم هماهنگی‌ها در شهرداری افزایش پیدا کند. به دنبال افزایش هماهنگی‌ها در شهرداری برای تسهیل در امور و سرعت بیشتر کار، هماهنگی های لازم با دستگاه های بیرونی هم تسهیل می‌شود.
 
معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران با اشاره به اهداف تشکیل «قرارگاه اجتماعی»، عنوان کرد: مدیریت یکپارچه در زمینه ساماندهی آسیب‌های اجتماعی که در این دوره از مدیریت شهری محقق شده است، می‌تواند روند ساماندهی آسیب‌ها، جمع‌آوری پلاک قرمزها و … را تسهیل کند.
 
نظری تاکید کرد: مصوبات و اقدامات قرارگاه اجتماعی باید به صورت مستمر انجام شود، چرا که اجرای اقدامات به صورت مقطعی نتیجه قابل قبولی به همراه ندارد.
 
مهدی صالحی، شهردار منطقه 2 در ادامه این جلسه گفت: از این هفته با افزایش پذیرش هزار نفر به ظرفیت‌های شفق و سروش کار را آغاز می‌کنیم.

وی افزود: به دنبال پیگیری‌های انجام شده، از پلیس قول گرفتیم تعدادی از معتادان متجاهر که در رود دره فرحزاد، گرمخانه‌های زنان و مردان دره فرحزاد و مرکز شلتر بهزیستی حضور دارند را جذب کند. با این اقدامات امیدواریم جمع آوری معتادان حاضر در دره فرحزاد به زودی به پایان برسد.

صالحی با اشاره به اینکه امنیت بخشی به رود دره فرحزاد در دستور کار بعدی قرار دارد، عنوان کرد: پس از آزادسازی مسیر آب توسط سازمان آب، برج‌های نوری راه‌اندازی و به طور موقت یک جاده خاکی برای تردد ایجاد می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در چند موضوع خاص به پشتیبانی بیشتری نیاز داریم، گفت: با دستور شهردار تهران حوزه عملیات عمرانی و موضوعات کالبدی ناظر بر رود دره فرحزاد به سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری سپرده شد و در حال حاضر در مرحله طراحی هستند.

احسان شریفی، شهردار منطقه 5 شهرداری تهران در ادامه این نشست به لزوم اجرای مصوبات قرارگاه اجتماعی و نیاز به همراهی و همکاری بیشتر دستگاه‌های دیگر تاکید کرد و برقراری امنیت در رود دره فرحزاد را از مهمترین مسائل این طرح دانست.  

سید مهدی هدایت شهردار منطقه 19 نیز در این جلسه به وجود دو موضوع اصلی و مهم در محدوده خلازیر اشاره کرد و گفت: یکی از مسائل این محدوده شکل‌گیری نزدیک به 2 هزار صنف خرید و فروش ضایعات و مصالح ساختمانی ست. موضوع دیگر دستفروشانی هستند که در روزهای پنجشنبه و جمعه اقدام به فروش اجناس دست دوم کرده و در واقع به صورت نامنظم و نامناسب کل منطقه را تحت پوشش قرار می‌دهند.

وی با اشاره به نیاز ساماندهی دستفروشان این محدوده برای رفع وضعیت نابسامان روزهای آخر هفته در این محدوده بیان کرد: با هماهنگی سازمان بازرسی، اداره کل ساماندهی و همکاران خدمات شهری اقداماتی در حال برنامه‌ریزی و انجام است.

جمع‌آوری پلاک قرمزها در دره فرحزاد و خلازیر