افت کیفیت و گران شدن زندگی نتیجه نبود مدیریت واحد شهری

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، احمد صادقی در چهل و دومین جلسه شورا و پس از ارائه گزارش توسط سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، گفت: ابتدا روز زن و مادر را به همه مادران و بانوان ایران‌زمین تبریک می‌گویم و از گزارش سردار حمیدی تشکر می‌کنم.

وی افزود: خیلی از پیشنهاداتی که سردار حمیدی در این گزارش ارائه دادند خیلی هزینه‌بردار نیست و این بهانه که به جهت نداشتن منابع نمی‌شود کاری انجام داد را منتفی می‌کند و نشان می‌دهد که بیشتر از منابع ما به هماهنگی‌های بین بخشی نیاز داریم. پیشنهادات سردار هم کارشناسی و قابل استناد بوده و از جایی است که محل رجوع است.

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران با بیان اینکه من در تعجبم چرا این پیشنهادهای خوب اجرایی و عملیاتی نمی‌شود و از قوانین بازدارنده و اصلاح ساختارهای معیوب و استفاده از ظرفیت‌های موجود بهره گرفته نمی‌شود، تصریح کرد: به نظر می‌رسد شاهد ولنگاری مدیریتی در شهر تهران هستیم و این جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌ها و سازمان‌ها و عدم تبعیت از یک مدیریت واحد سبب شد کیفیت زندگی شهروندان در تهران کاهش یابد و از طرفی زندگی در شهر را برای مردم گران کند.

صادقی افزود: پیشنهاد من این است که گزارش سردار حمیدی به کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر ارائه و کمیسیون حمل و نقل نیز گزارشی به صحن بدهند تا مشخص شود موانع کار کجاست؟ آنچه مسلم است موانع کار به منابع مالی بر نمی‌گردد که اگر هم باشد در این زمینه کم هزینه نمی‌شود، همچنان که هزینه‌های قابل توجهی از سوی سازمان‌ها و دستگاه‌های مرتبط صورت می‌گیرد اما همچنان شاهد هستیم به سبب اتفاقاتی نظیر ترافیک و افزایش آلودگی هوا و آلودگی صوتی کیفیت زندگی در شهر تهران پایین آورده است.

رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران با بیان اینکه از طرفی ما نیز از ظرفیت‌هایمان در شهرداری استفاده نمی‌کنیم، گفت: به عنوان مثال جایی مانند پیک بادپا ظرفیت انتقال بار را دارد اما هیچ نقشی در این زمینه در شهر ندارد و مقوله انتقال بار به یک موضوع لاینحل تبدیل شده است.

صادقی افزود: از سردار حمیدی تقاضا داریم اگر این بحث لاینحل است بحث طرح انتقال باربری به خارج از شهر را ارائه دهند و شورا طرح را بررسی کنند تا در حوزه بحث انتقال بار بتوانیم مشکلات را مرتفع کنیم.

افت کیفیت و گران شدن زندگی نتیجه نبود مدیریت واحد شهری