آغاز مذاکره برای حضور قدرتمند ایران در دوره‌های آتی نمایشگاه فیتور

خبرگزاری ایرنا :

‌به گزارش ایرنا از روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، همزمان با دومین روز برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور ۲۰۲۲ آنخل لوسادا فرناندز با حضور در غرفه جمهوری اسلامی ایران با محمد حسین صوفی ملاقات و از حضور نمایندگان گردشگری کشورمان در چهل و دومین دوره نمایشگاه فیتور اسپانیا قدردانی کرد.

مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اسپانیا در این دیدار ضمن برشمردن اشتراکات فرهنگی ایران و اسپانیا و اظهار علاقه مندی نسبت به توسعه همکاری های مشترک دو کشور در زمینه صنعت گردشگری و صنایع وابسته، از تلاش مسئولان و دست اندرکاران برپایی نمایشگاه و همکاری مدیر اجرایی نمایشگاه فیتور برای حل مشکل پاویون ایران تشکر و قدردانی کرد.

محمد حسین صوفی در جریان این دیدار بیان کرد: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران بر این است که حضور جدی و تأثیر گذار ی در رویدادهای جهانی گردشگری داشته باشد. از این رو از هم اکنون برای حضور در چهل و سومین دوره نمایشگاه اعلام آمادگی می کنیم.

وی تصریح کرد: انتظار داریم که مسئولان نمایشگاه با اختصاص مساحت وسیع تر در محلی مناسب و در خور شأن نمایندگان و فعالان صنعت گردشگری ایران برای برپایی پاویون، زمینه مناسب برای حضور تعداد بیشتری از توراپراتورها، هتل ها و تولیدکنندگان هنرهای سنتی و صنایع دستی در فیتورهای آینده را فراهم آورند.

مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی فیتور اسپانیا نیز در این نشست با اشاره به عدم شرکت بسیاری از کشورهای دنیا به ویژه همسایگان ایران در این دوره از نمایشگاه به دلیل پاندمی اُمیکرون گفت: حضور در کنار شرکت های صاحب نام، توراپراتورهای با تجربه و نمایندگان صنوف جهانگردی نشان از همت ستودنی مسئولین صنعت گردشگری ایران دارد.

وی تاکید کرد: این حضور زمینه مناسب برای تبادل تجربیات میان فعالان صنعت گردشگری ایران با بزرگترین نمایندگان صنوف جهانگردی جهان را فراهم کرده است.

به گزارش ایرنا، چهل‌و ‌دومین نمایشگاه فیتور (FITUR) به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای تخصصی صنعت گردشگری، عصر چهارشنبه -٢٩ دی ١۴٠٠- در محل برگزاری نمایشگاه‌های (IFEMA) در مرکز شهر مادرید در اسپانیا افتتاح شد.

در این نمایشگاه که در سایه شیوع سویه اُمیکرون و تحت تدابیر شدید بهداشتی و دستورالعمل‌های جهانی برگزار می‌شود بیش از ١٠٠ پاویون کشورهای مختلف و در مجموع حدود ۶۰۰ غرفه‌دار و ٧هزار شرکت از فعالان صنعت گردشگری (هتل‌داران، تورگردانان، دفاتر خدمات سفر) حضور دارند.

نمایشگاه فیتور ٢٠٢٢ تا ۳ بهمن ۱۴۰۰ ادامه دارد و برگزارکنندگان این رویداد انتظار دارند در طول دوره پنج‌روزه این نمایشگاه، حدود ۹۰ هزار نفر از این رویداد بازدید کنند که ۶۰ هزار نفر از آن‌ها متخصص صنعت گردشگری هستند. دو روز پایانی این نمایشگاه پذیرای عموم علاقه‌مندان به گردشگری از سراسر دنیا خواهد بود. 

ارقام نمایشگاه فیتور ۲۰۲۲ هنوز با آمار ثبت‌شده در سال ۲۰۲۰ (که قبل از شروع همه‌گیری برگزار شد) فاصله زیادی دارد. در نمایشگاه فیتور ۲۰۲۰، بیش از ۹۰۰ غرفه‌دار، ۱۱ هزار شرکت، ۱۶۵ کشور و ۲۵۰ هزار بازدیدکننده شرکت کرده بودند.

در پاویون ایران که به مساحت  ١٢٠ مترمربع با نماهایی از معماری ایرانی-اسلامی و دوران صفوی طراحی شده و در بخش اروپایی نمایشگاه فیتور ٢٠٢٢ قرار دارد، ١۴ شرکت تخصصی فعال در صنعت گردشگری حضور دارند و تا ضمن معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری ایران راه‌های توسعه همکاری با همتایان خود در سایر کشورهای جهان برای احیا و رونق گردشگری در پساکرونا را بررسی کنند. 
هماهنگی، برنامه‌ریزی حضور و مدیریت پاوبون ایران در فیتور ٢٠٢٢ را کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی بر عهده گرفته است.

آغاز مذاکره برای حضور قدرتمند ایران در دوره‌های آتی نمایشگاه فیتور