شاکری: اختصاص ۴۰ هزار میلیارد تومان به بنیاد شهید گامی مهم برای حل مشکلات معیشتی ایثارگران است

خبرگزاری ایرنا :

اقبال شاکری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درخصوص مصوبه کمیسیون تلفیق مبنی بر تخصیص ۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبار از محل فروش سهام به صورت متمم بودجه برای بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بنیاد شهید برای انجام تعهدات و خدماتش به ایثارگران با مشکلات متعددی مواجه است و بین درآمدها و هزینه‌های این بنیاد تفاوت زیادی وجود دارد به همین دلیل بخش قابل توجهی از خدمات قانونی به جانبازان، ارائه نمی‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به مشکلات معشیتی و درمانی جانبازانی افزود: بنیاد شهید برای حل مشکلات معیشتی، درمانی و اشتغال و نگهداری از جانبازان در کهولت سن با موانع مالی فراوانی روبرو است. برخی جانبازان نیاز به درمان مستمر دارند که این امر به تامین هزینه زیادی نیازمند است.

شاکری خاطرنشان کرد: اختصاص ۴۰ هزار میلیارد تومان به بنیاد شهید با نیاز واقعی این بنیاد به بودجه برای حل مشکلات ایثارگران فاصله زیادی دارد، امیدواریم در جریان بررسی تبصره‌های بودجه در صحن علنی مجلس نیز بندهایی برای حل مشکلات این اقشار تصویب شود.

وی بیان کرد: نمایندگان زمانی که به حوزه‌های انتخابیه خود مراجعه می‌کنند دغدغه‌های زیادی نسبت به حل مشکلات خانواده‌های ایثارگران مطرح می‌شود مشکلات ناشی از رکود کسب و کارها در شرایط کرونایی بر معضلات خانواده‌های ایثارگران افزوده است و این اقشار دچار مشکلات فراوانی هستند.

عضو هیات رییسه فراکسیون ایثارگران مجلس با بیان اینکه  اختصاص ۴۰ هزار میلیارد به بنیاد شهید گامی مهم برای حل مشکلات معیشتی ایثارگران است،تصریح کرد: برای حل مشکلات تبدیل وضعیت ایثارگران و پرداخت شهریه دانشجویی آنان باید در تبصره‌های لایحه بودجه، منابع لازم دیده شود.

شاکری با تاکید بر اینکه رویکرد مجلس باید توانمندسازی این اقشار باشد گفت: خوداتکایی اقشار ایثارگر امر مهمی است که مجلس در راستای توانمندسازی اقشار ایثارگر گام‌های مهمی برداشته است.

شاکری: اختصاص ۴۰ هزار میلیارد تومان به بنیاد شهید گامی مهم برای حل مشکلات معیشتی ایثارگران است