هربار درباره مسجد حرف دلگرم کننده زدیم رسانه‌ دشمن واکنش نشان داد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام میرمحمدیان مدیرعامل بنیاد هدایت سازمان تبلیغات اسلامی در یادداشتی نوشته است: هر بار ما درباره مردم، محله و مسجد حرف دلگرم کننده زدیم یکی از رسانه‌ای دشمن واکنش نشان داد!

دیروز هم یکی از رسانه‌هایی که از دشمنان ایران و اسلام مواجب می‌گیرد، این خبر را کارکرده بود و مثل دفعات پیش، حدود سه هزار نفر کامنت گذاشته بودند و بعضی توهین کرده بودند و برخی مسخره. البته اگر به اکانت آنها دقت که می‌شد این نکته قابل توجه بود که هویت واقعی نیست و یا ربات است یا افرادی که مانند ربات گوش به فرمان هستند اطاعت امر می‌کنند.

اما نکته مهمی که به نظر رسید این بود که چرا چنین حرفی برای آنها ناراحت کننده است؟!

چند دلیل به ذهن می‌رسید

اول اینکه هر حرف امیدوار کننده‌ای برای آنها ناراحت کننده است، چون همه‌ی تلاش و هدف آنها ناامید کردن مردم ایران است.

دوم اینکه اگر این امید از طریق روحانیون اتفاق بیفتد برای آنها ناراحت کننده‌تر است چون علاوه بر امید، کارآمدی دین را هم بهتر نشان می‌دهد.

سوم اینکه این موفقیت‌ها چون در محله‌ها و در زندگی معمولی مردم قابل مشاهده است، دیگر قابل انکار نخواهد بود.

چهارم اینکه چون این کارها کوچک است به راحتی الگو برداری و با سرعت می‌شود تکثیر کرد و حال مردم رو خوب کرد. به همین دلیل باعث ناراحتی دشمنان ملت می‌شود.

پنجم اینکه اینجا اهمیت جهاد تبیین و روایتگری برای طلاب و فعالان فرهنگی مشخص می‌شود. اگر به اندازه و به موقع، در مورد کارهای خودمان قلم بزنیم و مردم رو مطلع کنیم، هیچکس نمی‌تواند به این سادگی ما را تحریف و مردم را ناامید کند.

نکته آخر اینکه کارِ همیشه‌ی دشمنان این بوده که وقتی طرف مقابل حرف حساب زده است، سعی کردند با مسخره کردن، آن حرف را بی ارزش کنند و از بین ببرند. اینجا خوب است که موعظه‌ای از سعدی بخوانیم:

گر خردمند از اوباش جفایی بیند

تا دل خویش نیازارد و درهم نشود

سنگ بی‌قیمت اگر کاسه زرین بشکست

قیمت سنگ نیفزاید و زر کم نشود

هربار درباره مسجد حرف دلگرم کننده زدیم رسانه‌ دشمن واکنش نشان داد