واکنش پلیس فتا به انتشار فیلم فجیع از صحنه یک قتل در اهواز

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ علی حسینی با اشاره به فیلم منتشرشده از صحنه فجیع وقوع یک قتل در اهواز، در این رابطه اظهار کرد: بر اساس رصد‌های انجام‌شده در فضای مجازی، عده‌ای از افراد با اهداف مختلف تصاویر و فیلم از صحنه‌های وقوع یک قتل را منتشر کرده‌اند که موجب جریحه‌دار شدن عواطف و احساسات عمومی جامعه و مردم شده است.

رئیس پلیس فتای خوزستان با بیان “در چنین شرایطی پلیس عاملان جنایت را بازداشت می‌کند”، افزود: پلیس فتا نیز نسبت به بازداشت و برخورد جدی با عاملان تهیه و انتشار این‌گونه تصاویر و فیلم‌ها که می‌تواند باعث ایجاد ترس و جریحه‌دار شدن احساسات و تشویش اذهان عمومی شود و آسیب‌های روانی جبران‌ناپذیری به‌ویژه برای کودکان و نوجوانان به‌دنبال دارد، اقدام می‌کند.

به‌گفته وی؛ بر اساس اقدامات عملیاتی و فنی، تعدادی از تولیدکنندگان این‌گونه محتوا‌های غیرمجاز شناسایی شده‌اند و برای تعیین تکلیف قانونی به مراجع قضائی ارجاع داده خواهند شد.

وی متذکر شد: به همه کاربران فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها توصیه می‌کنیم ضمن بهره‌برداری صحیح از فضای سایبر، از انتشار هرگونه کلیپ صوتی و تصویری در تضاد با ارزش‌ها و هنجار‌های اجتماعی فرهنگی کشور به‌نحوی که باعث جریحه‌دار شدن احساسات عمومی در جامعه و موجب بروز عواقب جبران‌ناپذیر می‌شود، خودداری کنند.

ماجرای قتل فجیع در اهواز

روز گذشته فیلمی در فضای مجازی منتشر شد و به‌سرعت در تمام شبکه‌های اجتماعی بازتاب پیدا کرد، در این فیلم دلخراش، مردی جوان با یک دست خود سر بریده‌شده زنی جوان را در خیابان حمل می‌کرد و در دست دیگرش چاقو بود.

به‌گفته عباس حسینی پویا، دادستان اهواز، ظاهراً مقتول به کشور ترکیه فرار و از آنجا یک‌سری تصاویر را برای همسر خود ارسال کرده بود که این تصاویر سبب تحریک احساسات همسر وی شده بود.

دادستان اهواز با بیان اینکه انگیزه این قتل ناموسی بوده است، افزود: پدر مقتول، دختر خود را به ایران بازمی‌گرداند و زمانی که همسر دختر جوان متوجه حضور همسرش در اهواز می‌شود، جرئت پیدا می‌کند و برای کشتن وی اقدام می‌کند.

هم‌اکنون قاتل و برادر وی که در این قتل فجیع نقش داشت، بازداشت شده‌اند.

دادستان اهواز با تأکید بر برخورد شدید با متهمان این پرونده، گفته است: علاوه بر بحث قتلی که اتفاق افتاده، گردن زدن این خانم در ملأعام نیز جرم است.

وی همچنین نسبت به انتشار فیلم این قتل در فضای مجازی نیز واکنش نشان داده و متذکر شده است: قطعاً اگر ثابت شود افرادی تعمداً اقدام به انتشار این فیلم‌ها کرده‌اند بازداشت خواهند شد.

لحظه بازداشت قاتل شهید رنجبر در عملیات پلیس+فیلم

+

https://boldder.ir/06/02/2022/%d9%88%d8%a7%da%a9%d9%86%d8%b4-%d9%be%d9%84%db%8c%d8%b3-%d9%81%d8%aa%d8%a7-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%b4%d8%a7%d8%b1-%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85-%d9%81%d8%ac%db%8c%d8%b9-%d8%a7%d8%b2-%d8%b5%d8%ad/