دستیابی به روشی نوآورانه برای کنترل میکروبی محصولات مختلف

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، اعظم برزگر مدیرعامل شرکت پارسیان بهینه پایش با اشاره به این که با ارائه خدمات آزمایشگاهی موفق به اخذ مجوز دانش بنیان شده است بیان کرد:  آزمایشگاه میکرو‌ب شناسی اطمینان از صحت فعالیت های آزمایشگاهی خود و اعتباربخشی به این نتایج را فراهم کرده وموفق به اخذ گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران شده است.

شناسایی آلاینده‌های باکتریایی

خدمات آزمایشگاهی ارائه شده در این شرکت دانش‌بنیان، زمینه را برای شناسایی انواع آلاینده‌ها باکتری‌ها و سموم است و با کیفیتی بالا و به کمک روش‌های نوآورانه به شرکت‌های دانش‌بنیان، صنایع و تولیدکنندگان محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی ارائه می‌شود.

شمارش کلی میکروارگانیسم‌ها در مواد غذایی و فرآورده های آرایشی بهداشتی و آب، شناسایی و شمارش باکتری‌های خطرناک و  آزمون میکروبی مواد غذایی کنسرو شده و از جمله خدمات فناورانه دیگری است که شرکت پارسیان بهینه پایش ارائه می دهد.

با انجام کنترل کیفیت آزمایشگاهی مشکل ورود محصولات غذایی کشور به بازارهای سایر کشورها و حضور ایران در عرصه صادارات برطرف می شود. با ارتقای روش های فناورانه کیفیت‌سنجی، حساسیت‌ها در کشورهای مختلف افزایش یافته و ضرورت آزمون آزمایشگاهی را بیش‌تر نمایان می کند.

ایجاد 30 فرصت شغلی

مدیرعامل پارسیان بهینه پایش، با اشاره به این که حدود 30 فرصت شغلی در شرکت پارسیان ایجاد شده است، گفت: آزمون آزمایشگاهی ارائه شده در ایران برای کسب استاندارد، یک‌پنجم آزمون های خارجی قیمت دارد و برای شرکت های داخلی صرفه اقتصادی دارد تا بتوانند با هزینه کم تر، استاندارد لازم را دریافت و محصولات خود را به خارج از کشور صادر کنند.

این فعال فناور به حمایت های مالی از مجموعه های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: این کار می‌تواند کمک کند تا فرصت های شغلی بیش‌تری ایجاد و کمک بسزایی به صادرات کشور انجام شود تا محصولات ایرانی براحتی بتوانند جایگاه تجاری خود را حفظ و مشتریان بیشتری در سطح جهان پیدا کنند.


دستیابی به روشی نوآورانه برای کنترل میکروبی محصولات مختلف