ویدئو| وزیر ارتباطات از آغاز واگذاری نیم میلیون پورت پرسرعت فیبرنوری از ۱۰ روز آینده خبر داد/ پروژه ۱۰ ساله را در ۴ سال انجام می‌دهیم

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، عیسی زارع‌ پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آغاز واگذاری نیم میلیون پورت پرسرعت فیبر نوری از پروژه راه اندازی ۲۰ میلیونی پورت فیبر نوری تا ۱۰ روز آینده در کشور خبر داد.

وی برنامه در گفت‌وگوی ویژه خبری گفت: شبکه ملی اطلاعات، شبکه پر سرعت و با کیفیتی برای هموطنان است که ارتباط با شبکه جهانی را هم بهبود می‌دهد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود:‌ شبکه ملی اطلاعات به بیان ساده دو بال اصلی دارد. بال اول شبکه پر سرعت و با کیفیت در سراسر کشور است. بال دوم خدمات است و باید روی این شبکه پرسرعت انواع خدمات را برای مردم عزیزمان فرهم کنیم.
وی ادامه داد: در یک پروژه ملی تا پایان دولت سیزدهم ۲۰ میلیون پورت پرسرعت فیبر نوری در سراسر کشور ایجاد خواهیم کرد. حدود نیم میلیون پورت در سراسر کشور آماده بهره برداری است و این پروژه تا ۱۰ روز آینده با واگذاری نیم میلیون پورت آغاز می‌شود. 

وی گفت: ان شالله با سرعت زیاد و با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی این پروژه ۱۰ ساله را طی ۳ تا ۴ سال انجام می دهیم.

به گزارش فارس، کاربران فارس من هم با ثبت سوژه در این سامانه اعلام کرده اند که راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات اصلی‌ترین مطالبه مردم است.

در این باره این ویدئو را ببینید: 


ویدئو| وزیر ارتباطات از آغاز واگذاری نیم میلیون پورت پرسرعت فیبرنوری از ۱۰ روز آینده خبر داد/ پروژه ۱۰ ساله را در ۴ سال انجام می‌دهیم