رئیسی برخلاف دولت قبل واکسن مورد نیاز کشور را تامین کرد/تجربه مهار کرونا در دولت سیزدهم الگوی حل مشکلات باشد

خبرگزاری ایرنا :

احمد کریمی اصفهانی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب ایرنا با اشاره به بهانه‌تراشی‌های دولت گذشته در مساله تامین واکسن، اظهار داشت: به رغم اینکه دولت قبل واردات واکسن را معطوف به پذیرش قراردادهای بین‌المللی و لغو تحریم‌ها می‌کرد، دولت رئیسی به مجرد پیروزی در انتخابات، تامین واکسن مورد نیاز کشور را آغاز کرد. بنابراین دولت قبل باید در زمینه کوتاهی و ترک فعل خود پاسخگو باشد.

دبیرکل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار در ادامه تلاش‌های دولت سیزدهم در مهار کرونا گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز به سرعت مراکز تزریق واکسن در سطح کشور را افزایش داد و زمینه را برای واکسینه شدن همه مردم فراهم کرد.

کریمی اصفهانی افزود: همین مساله باید برای دولت تجربه شود و در زمینه‌های دیگر نیز از آن استفاده کند. این تجربه نشان می‌دهد که اگر مانعی بر سر راه تولید ایجاد نکنیم، مشکلات به طور اتوماتیک حل می‌شود.

دبیرکل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار گفت: بنابراین زمانی که مانعی سر راه نبود، علاوه بر اینکه دولت توانست واردات انجام دهد و نیاز داخلی را تامین کند، با اعتماد به نیروهای بومی، از ساخت واکسن داخلی حمایت کرده و حتی صادرات آن را آغاز کرد.

کریمی اصفهانی در پایان خاطرنشان کرد: در مقابله و مهار کرونا همه جامعه از جمله مردم و خیریه‌ها برای کمک به مردم و کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا با حمایت‌های دولت پای کار بودند تا کشور را از شرایط بحرانی خارج کنند. امیدواریم که با همکاری و همراهی مجدد و رعایت برخی از پروتکل‌ها شاهد این باشیم که تعداد محدود فوتی‌های کرونا با تلاش دولت و همکاری سایر نهادها برای همیشه به صفر تبدیل شود.

رئیسی برخلاف دولت قبل واکسن مورد نیاز کشور را تامین کرد/تجربه مهار کرونا در دولت سیزدهم الگوی حل مشکلات باشد