بررسی ابعاد سرقت از بانک ملی در کمیسیون امنیت ملی مجلس

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، ابوالفضل عمویی روز سه شنبه در توضیح نشست سه شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به خبرنگاران گفت: نشست امروز(سه شنبه) با حضور نمایندگان حراست بانک ملی، فراجا، وزارت اطلاعات و وزارت کشور برگزار شد و ابعاد مختلف سرقت از صندوق امانات بانک ملی مورد بررسی قرار گرفت.  

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: در این جلسه نماینده بانک ملی توضیحاتی درباره شرایط امنیتی بانک و نواقص آن ارائه داد. نماینده فرماندهی انتظامی هم نحوه سرقت و سپس روند شناسایی عاملان سرقت در اسرع وقت را تشریح کرد. نماینده وزارت اطلاعات هم ابعاد امنیتی این موضوع و اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته را تبیین کرد. نماینده وزارت کشور هم گزارشی از دستورالعمل حفاظتی و ضرورت تقویت آن ارائه کرد.  

عمویی یادآور شد:  براساس اطلاعات ارائه  شده در این جلسه، سیستم ایمنی بانک نواقصی داشته ولی نیروهای انتظامی و اطلاعاتی پس از اطلاع از سرقت در اسرع وقت موفق به شناسایی و رهگیری سارقان شده اند و عمده اموال مسروقه بازگردانده شده است و پس از طی مراحل قضایی، خسارت مالباختگان جبران می‌شود.  

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه با بررسی اطلاعات ارائه شده، بر ضرورت پیگیری پرونده تا استیفای حقوق مردم و همچنین تقویت شیوه نامه‌های امنیتی بانک‌ها تاکید شد و از زحمات نیروهای انتظامی و اطلاعاتی در شناسایی و دستگیری سریع متهمان قدردانی کردند.

بیشتر بخوانید

سارقان بانک ملی شعبه دانشگاه تهران دستگیر شدند

بررسی ابعاد سرقت از بانک ملی در کمیسیون امنیت ملی مجلس