محسنی بندپی: افزایش تعرفه‌های پزشکی بر دوش سازمان‌های بیمه‌گر باشد

خبرگزاری ایسنا

محمدعلی محسنی بندپی در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش درخواست رئیس سازمان نظام پزشکی برای افزایش ۶۰ درصدی تعرفه‌های پزشکی در سال آینده اظهار کرد: تعرفه پزشکی باید نسبت به تورم افزایش یابد چون به اندازه افزایش قیمت کالاها نرخ اجاره‌ها و لوازم پزشکی هم زیاد شده است این شامل افزایش حقوق کسانی که در مطب پزشکان کار می‌کنند می‌شود.

وی ادامه داد: تمام ملزومات پزشکی و هزینه‌ها براساس نرخ تورم زیاد شده اما قیمت تعرفه‌ها تغییری نکرده است. باید برای حل این مشکل به دنبال راهکاری بود که فشار مضاعفی بر مردم وارد نکرده و از آن طرف شرایط برای پزشکان هم مهیا باشد. راهکار این است که تعرفه‌ها افزایش پیدا کند اما بار افزایش تعرفه بر دوش بیمه‌ها و نه مردم باشد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی توضیح داد: با توجه به افزایش قیمت کالاها افزایش تعرفه‌ها اجتناب‌ناپذیر است. سازمان نظام پزشکی هم براساس تحلیل‌های صورت گرفته خواستار افزایش تعرفه‌ها براساس تورم شده است. منتهی برای این‌که فشار مضاعفی بر مردم وارد نشود باید فرانشیز بیمه‌ها کاهش پیدا کند تا بار اضافی افزایش تعرفه‌ها بر روی مردم نیفتاده و سازمان‌های بیمه‌گر آن را متقبل شود. قطعا مجلس شورای اسلامی هم موافق این شرایط خواهد بود چون در غیر این صورت با توجه به افزایش هزینه‌های زندگی مردم، افزایش تعرفه درمان هم بار بیشتری بر دوش بیماران خواهد بود که منطقی نیست.

محسنی بندپی در پایان گفت: باید وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی فشار را بر روی سازمان‌های بیمه‌گر انداخته تا هم پزشکان در ازای خدمات و با توجه به هزینه‌ها تعرفه درمانی بگیرد و هم فشاری بر مردم وارد نشود.

محسنی بندپی: افزایش تعرفه‌های پزشکی بر دوش سازمان‌های بیمه‌گر باشد