امیرعبداللهیان: ایران برای توسعه همکاری با کشورهای آمریکای لاتین اهمیت قائل است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش جمعه شب ایرنا از وزارت امور خارجه، امیرعبداللهیان در این گفت‌ وگو پیروزی دانیل اورتگا و جبهه ساندنیست‌ها را در انتخابات اخیر ریاست جمهوری در نیکاراگوئه، تبریک گفت و بر آمادگی کشورمان برای توسعه و گسترش روابط و همکاری میان دو کشور تاکید کرد.

وی با اشاره به حضور محسن رضایی معاون رئیس جمهور ایران در مراسم تحلیف ریاست جمهوری در نیکاراگوئه اظهار کرد: حضور معاون رئیس جمهور اسلامی ایران در این مراسم نشان دهنده آن است که ایران برای توسعه همکاری با کشورهای آمریکای لاتین و به ویژه نیکاراگوئه اهمیت قائل است.

وزیر امور خارجه ایران افزود: ما آمادگی داریم تا تمام توافق‌هایی که در سفر معاون رئیس جمهور کشورمان به نیکاراگوئه انجام شده است را عملیاتی و اجرایی کنیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران ضمن دعوت از همتای نیکاراگوئه ای خود برای سفر به ایران، اظهار کرد: خوشبختانه روابط سیاسی دو کشور در وضعیت خوبی قرار دارد و امیدوارم که در آینده نزدیک بتوانیم همکاری‌های اقتصادی دو کشور را نیز بیش از پیش گسترش دهیم.

دنیس مونکادا وزیر امور خارجه نیکاراگوئه نیز در این گفت‌ وگو ضمن قدردانی از تبریک پیروزی اورتگا در انتخابات این کشور و همچنین حضور معاون رئیس جمهور ایران در مراسم تحلیف ریاست جمهوری در نیکاراگوئه، میزبانی از هیأت ایرانی را افتخاری برای کشورش دانست و ابراز داشت که حامل بهترین سلام‌های رئیس جمهور نیکاراگوئه برای رئیس جمهور، دولت و مردم ایران می‌باشد.

 وی تأکید کرد: توافق‌های مختلفی در بخش‌های مختلف اقتصادی اعم از دارو، علوم و تکنولوژی‌ و صنعت انجام شده است و نیکاراگوئه آمادگی دارد در اسرع وقت این توافق‌ها را به پیش برده و اجرایی کند.

وزیر امور خارجه نیکاراگوئه متقابلاً از وزیر خارجه ایران برای سفر به کشورش دعوت به عمل آورد و سلام های گرم دانیل اورتگا را به رئیس جمهور کشورمان ابلاغ کرد.

امیرعبداللهیان: ایران برای توسعه همکاری با کشورهای آمریکای لاتین اهمیت قائل است