قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور اصلاح شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، نمایندگان در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مورد طرح دوفوریتی الحاق یک تبصره به ماده(۶۳) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران اعاده شده از شورای نگهبان را بررسی کردند.

نمایندگان نیز با ۱۴۸ رای موافق، ۴۶ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع از ۲۴۴ نماینده حاضر برای تامین نظر شورای نگهبان، با الحاق یک تبصره به ماده ۶۳ این قانون موافقت کردند.

در ماده واحده این طرح آمده است: یک تبصره به عنوان تبصره (۶) به ماده (۶۳) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب اول خردادماه ۱۳۷۵با اصلاحات و الحاقات بعدی، الحاق می شود:.

در تبصره ۶  الحاقی که به تصویب نمایندگان رسید، آمده است: هیأت مرکزی نظارت در خصوص تأیید یا رد صلاحیت نامزدها و تأیید یا ابطال انتخابات در چهارچوب این قانون، رأی نهایی و قطعی را صادر نموده و این رأی قابل شکایت و رسیدگی در مراجع قضایی و شبه قضایی نمی‌باشد. هرگونه رأی صادره در مراجع مربوطه در خصوص انتخابات ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از اعتبار ساقط است.

قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور اصلاح شد