گسترش روابط با کشورهای حاشیه خزر، فرصتی ویژه برای توسعه استان‌های شمالی

خبرگزاری ایرنا :

علی بابایی کارنامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به نشست کشورهای ساحلی دریای خزر گفت: این نشست و گسترش روابط با کشورهای همسایه در این منطقه می‌تواند گامی مهم در خنثی‌سازی تحریم‌ها باشد.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ضمن تمجید از اقدام دولت در گسترش روابط با همسایگان افزود: گسترش روابط با همسایگان و افزایش تراز تجاری با این کشورها از اقدامات مهم برای در مسیر خنثی‌سازی تحریم‌ها است.

بابایی کارنامی اظهار داشت: متاسفانه در سال‌های گذشته این ظرفیت مغفول واقع شده بود و تمام توجه دولت به کشورهای غربی بود لذا ملت ایران نتوانستند از این ظرفیت بزرگ بهره‌مند شوند.

وی خاطرنشان کرد:  استان‌های شمالی کشور ظرفیت‌های زیادی برای گسترش روابط با همسایگان دریای خزر دارند و می‌توانند به قطب اقتصادی در این منطقه تبدیل شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: درآمدهای ارزی حاصل از روابط اقتصادی با کشورهای همسایه می‌تواند در سال‌های پیش رو گشایش‌هایی را در حوزه اقتصادی برای ملت ایران به همراه داشته باشد و ما نباید از این ظرفیت‌ها غافل باشیم و دولت همانطور که کار را به خوبی در این زمینه شروع کرده در ادامه نیز به‌همین مسیر با توان بیشتر باید ادامه دهد.

گسترش روابط با کشورهای حاشیه خزر، فرصتی ویژه برای توسعه استان‌های شمالی