امیدوارم حج امسال با موفقیت برگزار شود و رضایت کامل حجاج ایرانی را به همراه داشته باشد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با سیدصادق حسینی رییس سازمان حج و زیارت، در جریان آخرین وضعیت حجاج ایرانی قرار گرفت و نکات لازم را ارائه کرد.

در این گفتگو، رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان با ابراز رضایت از وضعیت و امور حجاج ایرانی و خدمات دهی به آنان، خاطر نشان کرد: در روند ورود حجاج ایرانی به فرودگاه های جده و مدینه و نیز اسکان و انجام مناسک حج تا این لحظه همکاری لازم از سوی عوامل ذیربط اجرائی حج در عربستان سعودی با سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

حسینی حال همگی حجاج کشورمان را خوب عنوان و تاکید کرد هیچ یک از زائران ایرانی تا این لحظه با مشکل مواجه نیستند.

امیرعبداللهیان نیز با تشریح رایزنی های خود با فؤاد حسین وزیر امور خارجه عراق (عراق بعنوان هماهنگ کننده امور حج بین دو کشور ایران و عربستان ) به منظور تسهیل سفر حجاج عزیز ایران اسلامی به سرزمین وحی، ابراز امیدواری کرد که حج امسال با موفقیت برگزار گردد و رضایت کامل حجاج کشورهای اسلامی از جمله حجاج ایرانی را به همراه داشته باشد.

امیرعبداللهیان در این تماس رئیس سازمان حج و زیارت را در جریان آخرین گفتگوهای عراقی – سعودی و مناسبات رو به جلوی سیاسی تهران و ریاض قرار داد.

امیدوارم حج امسال با موفقیت برگزار شود و رضایت کامل حجاج ایرانی را به همراه داشته باشد