رعایت ۵۷ درصدی دستورالعمل‌های بهداشتی

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان –  فرهادی گفت: میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی به ۵۷ درصد رسیده است که در این میان باشگاه های ورزشی، پاساژها و رستوران ها مواردی مانند زدن ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و تهویه مناسب را کمتر از سایر اصناف رعایت می کنند. تزریق دز سوم واکسن برای کارکنان بخش دولتی اجباری شده است؛ اما برای کارکنان بخش خصوصی و نه گروه مشاغل تعریف شده، هنوز تصمیم گیری و مصوبه‌ای ابلاغ نشده است.

طبق مشاهدات اکثر بیماران بستری، افرادی هستند که دوز کامل واکسن را تزریق نکرده اند. دریافت دوز سوم از وخامت و بستری شدن افراد در برابر بیماری کرونا پیشگیری می‌کند.

فرهادی گفت: میزان رعایت شیوه نامه ها در کشور با توجه به شیوع واریانت امیکرون و پیک ششم بیماری کرونا باید در کشور افزایش پیدا کند. در تالارها فاصله گذاری اجتماعی و تهویه مناسب یکی از نکات مهم محسوب می شود و به طور کلی در اماکن سربسته مانند پاساژها زدن ماسک و تهویه مناسب از اولویت های مهم هستند.

معاون فنی و مرکز سلامت محیط وزارت بهداشت متذکر شد که در رستوران ها که افراد در هنگام صرف غذا مجبور هستند ماسک خود را بردارند، رعایت فاصله گذاری اجتماعی از اهمیت بیشتری برخوردار می شود‌. در جاهای مسقف و شلوغ مانند سالن های سینما و کنفرانس ها افراد باید از ماسک استفاده کنند.


بیشتر بخوانید

  • ابتلای ۱۰ درصد نوزادان زیر سه سال و ۲۳ درصدکودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال به کرونا

رعایت ۵۷ درصدی دستورالعمل‌های بهداشتی