راه‌اندازی اردوگاه «راهیان نور» دانش‌آموزی «شهید حاج‌قاسم سلیمانی» در کرمان

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس آموزش و پرورش رفسنجان با تبریک میلاد حضرت زهرا (س) اظهار کرد: رفسنجان دیار فاتحان اروند و شهدای گران‌قدری‌ است که نام آنها بر تارک تاریخ می‌درخشد و سردار سلیمانی بارها از آنها خاطره گفت و یاد و نام آنها را گرامی داشت.

وی گفت: در ممکلتی که تاکنون بیش از ۲۴۰ هزار شهید تقدیم نظام مقدس شده و با خون به این نقطه رسانده شده و این نظامی که امروز در اختیار ما قرار گرفته با فداکاری و با اینکه بچه‌های ما در سال ۶۴ در چنین روزهایی بدن‌هایشان یخ می‌زد و در اروند آسمانی شدند و اجساد مطهرشان هم برنگشت، این مسؤولیت‌ها اگر تلاش و کوشش باشد تبریک دارد اما اگر زحمت و مشقت باشد تأسف‌بار است.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش وقت نمی‌شناسد و بار آموزش و پرورش و با آمدن ساعت ۷ و نیم تا دو و نیم به منزل نخواهد رسید، افزود: آموزش و پرورش نیاز به ۱۷، ۱۸ ساعت کار دارد که مجموعه بسیار عظیم نسل نوجوان و جوان و نوآموز ما را تربیت ‌کند.

رضایی خاطرنشان کرد: رفسنجان یکی از مناطقی‌ است که از نظر شرایط اقتصادی نعمت‌های فراوانی دارد و از ظرفیت شورای آموزش و پرورش در این شهرستان باید استفاده شود. ۸۰ درصد از جمعیت کشور، استان و شهرستان مستقیم و غیرمستقیم با آموزش و پرورش در ارتباط هستند و اگر بخواهیم به توسعه پایدار برسیم و مدیر برای آینده تربیت کنیم این موضوع در آموزش و پرورش رقم می‌خورد.

وی با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش طی دو سفر که به استان کرمان داشت مصوبات بسیار عالی در سطح استان گرفته شده، افزود: ازجمله اردوگاه سپبهد شهید حاج‌قاسم سلیمانی برای راهیان نور دانش‌آموزی در جوار مزار سردار با اعتبار اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان، که این اردوگاه ما را در استان از مکانی که بچه‌ها بخواهند اردوی راهیان نور داشته باشند بی‌نیاز می‌کند و اگر به سرانجام برسد در بحث گردشگری مذهبی که مردم برای زیارت قبر سردار سلیمانی می‌آیند، مشکلی نخواهیم داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان  ادامه داد: مصوبه دیگری که در شورای آموزوش و پرورش استان با حضور وزیر رقم خورد؛ نوسازی مدارس موظف شد ظرف مدت سه سال فضای آموزشی استان را به سطح متوسط کشوری برساند همچنین پروژه‌های بالای ۵۰ درصد باید تا پایان سال ۱۴۰۱ با اولویت خوابگاه‌های دانش‌آموزی تکمیل شوند.

رضایی در ادامه به مسائلی از جمله حضور مدیران و معلمان در نمازهای جماعت مدارس، حجاب و عفاف، استفاده از ظرفیت خیران، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و سند تحول بنیادین پرداخت و در خصوص سند ۲۰۳۰ گفت: سند ننگین ۲۰۳۰ هیچ جایگاهی نباید در مدارس ما داشته باشد و اگر موردی وجود داشته باشد به‌شدت برخورد می‌کنیم.

۸۰۰۱۶/ب


راه‌اندازی اردوگاه «راهیان نور» دانش‌آموزی «شهید حاج‌قاسم سلیمانی» در کرمان