صندوق‌های پژوهش و فناوری حضور جدی‎تری در دانشگاه‌ها داشته باشند

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، علی خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست با رئیس هیأت عامل و معاونان صندوق نوآوری، گفت: در دانشگاه‌های کشور برای اینکه ایده‌ای به نمونه آزمایشگاهی تبدیل شود، نیاز به امکانات دارد و در این زمینه وجود سرمایه برای تأمین تجهیزات ضروری است.

وی مشکل دیگر در دانشگاه‌های کشور را رها کردن ایده‌های با قابلیت تجاری‌سازی عنوان کرد و گفت: می‌توان در دانشگاه‌ها به کمک صندوق‌های پژوهش و فناوری ایده‌های نوآورانه را به نمونه آزمایشگاهی تبدیل کرد، لذا باید به این مسأله توجه داشته باشیم تا خلأها رفع شوند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم ادامه داد: از جمله مشکلات دانشگاه‌های کشور این است که صندوق‌های پژوهش و فناوری آنچنان که باید، وارد دانشگاه‌ها نشده‌اند تا به تجاری‌سازی ایده‌های نوآورانه و فناورانه کمک کنند.

خیرالدین با تأکید بر ضرورت تقویت شتاب‌دهنده‌های دانش بنیان برای حمایت از ایده‌های فناورانه گفت: برای افزایش شتاب‌دهنده‌ها باید برنامه‌ریزی کنیم تا از صاحبان ایده حمایت بیشتری صورت گیرد.

وی، مهم‌ترین اولویت معاونت فناوری وزارت علوم را ارتباط و تعامل قوی بین دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری اعلام کرد و گفت: در این زمینه همه تلاش خود را به کار می‌گیریم تا این تعامل به بهترین شکل ممکن برقرار شود. ‌‌‌‌‌‌


صندوق‌های پژوهش و فناوری حضور جدی‎تری در دانشگاه‌ها داشته باشند