گلبانگ انقلاب در مدارس سراسر کشور طنین‌انداز شد/ فرزند شهید مدافع سلامت «زنگ انقلاب» را به صدا درآورد

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، زنگ انقلاب در مدارس سراسر کشور به صدا در آمد؛ مراسم نمادین زنگ انقلاب در دبستان دخترانه ایمان منطقه ۱۲ شهر تهران برگزار شد؛ زنگ نمادین انقلاب نیز توسط دانش‌آموز ستاره رضایی فرزند شهید مدافع سلامت نواخته شد. 

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در این مراسم با اشاره به اینکه ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز داریم، گفت: دانش‌آموزان در انقلاب اسلامی نقش ویژه داشتند و در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ هم نیز به فرمان امام لبیک گفتند و تعدادی هم شهید شدند.

وی ادامه داد: جهاد علمی برای شما دانش‌آموزان زمانی محقق می‌شود که منتج به استکبارستیزی شود؛ هر زمان علم و دانش و فرهنگ به سمت استکبارستیزی رفت به اهداف می‌رسیم.

اصغر باقرزاده سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش نیز در این مراسم اظهار کرد: ۴۳ سال قبل در کشور ما معجزه‌ای رخ داد و حکومت الله توسط امام خمینی (ره) پایه‌گذاری شد.

علیرضا کریمیان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران هم در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد شهدا، گفت: سال ۱۳۵۷، مردم در چنین روز و ساعتی در انتظار ورود بنیانگذار کبیر انقلاب به میهن بودند و همه مردم با وحدت، پای انقلاب آمدند.

وی با طرح این پرسش که «امروز تکلیف ما چیست؟»، ادامه داد: حفظ وحدت کلمه و همدلی و عمل به فرامین رهبر معظم انقلاب را باید در این دوره مورد تأکید قرار داده و سرلوحه کارمان قرار دهیم.

در این مراسم یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، اصغر باقرزاده سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان، رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، مجتبی باستان رییس سازمان بسیج دانش‌آموزی، حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، اسماعیل بحری‌زاده قائم‌مقام سازمان دانش‌آموزی، علیرضا کریمیان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، سید مصطفی آذرکیش مدیرکل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش، علی رمضانی مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش تعدادی از مدیران‌ آموزش و پرورش حضور داشتند. 

به گزارش فارس، امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی 12 بهمن سال 57، پس از 14 سال تبعید به میهن اسلامی بازگشت؛ ساعت 9 و 20 دقیقه گروهی از منتخبین کمیته استقبال از امام خمینی (ره) وارد هواپیمای حامل ایشان شدند و رأس ساعت 9 و 33 دقیقه و 30 ثانیه، امام خمینی(ره) از پله‌های هواپیما فرود آمدند.

هر سال 12 بهمن‌، همزمان با سالروز ورود تاریخی ایشان به میهن اسلامی، ساعت 9 و 33 دقیقه صبح، زنگ مدارس، سوت قطارها، کشتی‌ها به صدا درمی‌آید و زنگ انقلاب در سراسر کشور طنین‌انداز می‌شود.

بر اساس مصوبه هشتصد و پنجاه و چهارمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش، نواختن زنگ مناسبت‌های ملی ـ اسلامی در مدارس کشور ساماندهی شد.

 طبق این مصوبه مقرر شده است در طول سال تحصیلی فقط 3 زنگ خاص به صورت همزمان در مدارس کشور در 3 مناسبت آغاز سال تحصیلی و گرامیداشت دفاع مقدس (اول مهر)، روز دانش‌آموز و استکبار ستیزی (13 آبان) و زنگ انقلاب اسلامی (12 بهمن) نواخته شود.


گلبانگ انقلاب در مدارس سراسر کشور طنین‌انداز شد/ فرزند شهید مدافع سلامت «زنگ انقلاب» را به صدا درآورد