برخی افراد فرهنگیان را تحریک می‌کنند تا سر کلاس نروند/ به جد پیگیر رتبه‌بندی معلمان هستیم

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم زنگ انقلاب در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره آخرین وضعیت رتبه‌بندی معلمان و گلایه فرهنگیان، اظهار کرد: چند نکته تذکر به خود منِ معلم است. موضوع رتبه‌بندی معلمان پیگیری می‌شود و مطمئن باشند که پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: یک سری افراد، همکاران ما را تحریک می کنند که مثلا سر کلاس درس نروند؛ این موضوع با هیچ قاعده‌ای جور نیست خیلی از اولیا به من زنگ زدند که چرا معلمان سر کلاس درس نمی‌روند؟ مجبوریم به اولیا پاسخ مثبت دهیم زیرا حق دانش‌آموز ضایع می‌شود.

نوری افزود: رتبه‌بندی به جد پیگیری می شود و اگر این جلسه را دیر رسیدم به خاطر همین است. توصیه می‌کنم همکاران حتما حضور مؤثر در کلاس درس داشته باشند وگرنه نمی‌توانیم پاسخگو باشیم که بخواهیم حق فرهنگیان را بگیریم.

وی اضافه کرد: این موضوعی که الان گفته شد اولا رتبه بندی برای امسال نبوده برای سال آینده بوده است و دولت ارفاق دارد می‌کند؛ دولت و مجلس اتفاق نظر دارند که برای امسال هم پیاده شود و لذا لازم است با این موضوع صبورانه و آگاهانه برخورد شود و خدای ناکرده ضد انقلاب و دیگران نتوانند از این آب گل‌آلود ماهی بگیرند.

وی تصریح کرد: مطمئن باشند که ما به عنوان خادم همکاران فرهنگی موضوع را پیگیری می‌کنیم تا آنچه که حق هست انجام شود. ایرادات را بررسی می کنم و ان‌شاءالله تا فردا نهایی می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش درباره دهه فجر نیز با بیان اینکه دهه فجر امسال برنامه افتتاح پروژه‌های عمرانی را در تمام کشور داریم که با حضور معاون اول رئیس جمهور انجام خواهد شد، گفت: علاوه بر این مدارس ما در ایام فجر در مزار شهدا و… حضور یافته و برنامه های فرهنگی مختلفی را اجرا می‌کنند. محور عمده فعالیت‌ها در این ایام، فعالیت مدرسه‌ای خواهد بود.

وی درباره بهای تمام شده انرژی در مدارس و مشکلات برخی مدارس پیرامون اقدام برای قطع برق یا گاز مدرسه، گفت: معافیت مدارس از پرداخت بهای انرژی در قوانین سنواتی بودجه لحاظ شده است. کمیسیون تلفیق مجدد برای سال آینده این موضوع را تصویب کرده است، منتها سقف آن، الگوی مصرف است و اگر مشکلی در این زمینه وجود دارد مدیران مدارس به همکاران ما اطلاع دهند تا از طریق وزارت نیرو پیگیری کنیم.

نوری با بیان اینکه مقام معظم رهبری هفت برکت را در بیانیه گام دوم انقلاب تبیین و هفت توصیه را ترسیم می‌کنند، گفت: اگر به این توصیه ها عمل کنیم حتما به نتیجه می رسیم. یکی از اقدامات ما این است که تلاش کنیم از جوانان گام دومی در مسؤولیت‌ها استفاده کنیم. در ستاد وزارتخانه نیز خداوند توفیق داده است که از جوانان گام دومی استفاده کرده‌ایم.


برخی افراد فرهنگیان را تحریک می‌کنند تا سر کلاس نروند/ به جد پیگیر رتبه‌بندی معلمان هستیم