«چارچوب هماهنگی» به صدر: نوری المالکی را کنار نمی‌گذاریم

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «علی الفتلاوی» یکی از رهبران ائتلاف الفتح، روز جمعه اعلام کرد که چارچوب هماهنگی شیعیان عراق موضع خود در خصوص نقش نوری المالکی در تشکیل دولت آینده را به مقتدی صدر اطلاع داد.

طبق گزارش پایگاه «بغداد الیوم»، چارچوب هماهنگی شیعیان ورود به یک ائتلاف شیعی-شیعی با جریان صدر را بدون حضور نوری المالکی(رئیس ائتلاف دولت قانون) رد کرده و آن را به اطلاع جریان صدر رسانده است.

الفتلاوی همچنین تاکید کرده، صحبت از خروج یک طرف گفت‌وگوها، اعلام مخالفت نیست؛ بلکه دامن زدن به حواشی است. درست است که مخالفت جریانی که می‌تواند به (۱+۵۰) یعنی نصف تعداد کرسی‌های پارلمان برسد، تاثیرگذار و قابل ارزیابی است اما تصمیم این جریان نسبت به خارج کردن یک حزب سیاسی دیگر که ۳۰ نماینده یا بیشتر دارد، مخالفت سازنده‌ای نیست و به معنای پراکندگی جریان‌های سیاسی است.

وی در ادامه توضیح داد، «چارچوب هماهنگی به اجماع رسیده است که یا به صورت کلی تصمیم به مخالفت با این روند بگیرد و یا اینکه منتظر یک تصمیم دیگر بماند».

این در حالی است که پیش از این مقتدی صدر گفته بود که به هادی العامری اعلام کرده به شرط عدم حضور نوری المالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون در فعالیت‌های چارچوب هماهنگی بیت شیعی شرکت خواهد کرد.

م


«چارچوب هماهنگی» به صدر: نوری المالکی را کنار نمی‌گذاریم