بیانیه رژیم صهیونیستی درباره هولوکاست: اعتراضات کرونا به یهود ستیزی دامن می‌زند

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز عربی، دولت رژیم صهیونیستی به مناسبت سالروز جهانی هولوکاست بیانیه‌ای را منتشر کرده و در آن از نحوه اعتراضات کرونا انتقاد و تاکید کرد: اعتراضات کرونا به یهود ستیزی دامن می‌زنند.

تل‌آویو در این بیانیه تاکید کرد: مخالفان تدابیر کرونا که خود را به یهودیانی شبیه می‌کنند که مورد آزار و اذیت نازی‌ها قرار گرفته‌اند، یهود ستیزی را در جهان برمی‌انگیزند.

برخی از تظاهرکنندگان علیه محدودیت‌های کرونا از ستاره‌های زرد رنگی مشابه ستاره‌هایی که نازی‌ها به یهودیان اروپا اختصاص داده بودند، استفاده کردند.

تل‌آویو در ادامه بیانیه خود اعلام کرد: این مسایل نشان می‌دهند که آگاهی حقیقی درباره کشتار جمعی رو به نابودی است، برخی از تحریک‌کنندگان علیه بحران کرونا تئوری‌های توطئه‌ای را برای یهود ستیزی مطرح کرده و به آن دامن می‌زدند از جمله اینکه یهودیان مسؤول این بحران هستند و از آنها برای سرکوب و سلطه جهانی و منافع اقتصادی استفاده می‌کنند.

نشمان شای، از وزرای کابینه رژیم صهیونیستی تاکید کرد: تحریف یا دست کم گرفتن هولوکاست خود به نوعی یک یهود ستیزی است و گاهی می‌تواند یهودیان را به خطر بیندازد.

شای افزود: افرادی وجود دارند که تمام وجودشان نفرت است و ممکن با روبه‌رو شدن با این تصاویر نفرتشان را به اقداماتی تبدیل کنند.

بیانیه رژیم صهیونیستی درباره هولوکاست: اعتراضات کرونا به یهود ستیزی دامن می‌زند