امارات پرواز پهپاد را به مدت یک ماه ممنوع کرد

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت کشور امارات امروز شنبه با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که پرواز پهپاد در این کشور ممنوع شده است.

خبرگزاری رسمی امارات (وام) ضمن نقل این بیانیه گزارش داد، این ممنوعیت شامل هواپیماهای سبک ورزشی نیز است و این تصمیم با هماهنگی اداره کل هواپیمایی کشور و بر اساس دستورالعمل های صادره اتخاذ شده است.

وزارت کشور امارات درباره علت اخذ این تصمیم مدعی شد، اخیرا اقدامات اشتباهی از جمله پرواز پهپادها در مناطق جغرافیایی صورت گرفته است که مجوز لازم را نداشته است و کسی حق ندارد در این مناطق، پهپاد یا هواپیما به پرواز درآورد.

این نهاد اماراتی از مردم این کشور خواست تا به دستورات مقامات دولتی در این زمینه عمل کنند تا جان خود را نسبت به استفاده اشتباه و غیر ایمن از این «سرگرمی» حفظ کنند و به همین دلیل، پرواز پهپاد از امروز شنبه به مدت یک ماه متوقف خواهد شد.

وزارت کشور امارات خاطر نشان کرد، طرفهایی که قراردادهای کاری یا پروژه های تجاری یا تبلیغاتی دارند که مبتنی بر فیلمبرداری با پهپاد است، باید به مسئولان ذیربط مراجعه کرده و مجوزهای لازم را برای انجام کار در این مدت اتخاذ کند.

بر اساس این بیانیه، هر کس از پهپاد استفاده کند یا دست به انجام چنین اقداماتی بزند و در دوره مذکور، به محدودیتها مقید نباشد، تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

این تصمیم امارات در واکنش به حملات هوایی پهپادی و موشکی اخیر یمن به فرودگاهها و مناطق حساس این کشور است. روز دوشنبه هفته گذشته نقاطی در امارات هدف حمله پهپادی و موشکی قرار گرفت. این حملات، پس از هشدارهای مکرر صنعاء به ابوظبی درباره مداخله در امور داخلی یمن و تلاش برای تنش‌زایی در این کشور انجام شد.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن هم رسما اعلام کرد که نیروهای یمنی، فرودگاه‌های دبی و ابوظبی را هدف حمله موشکی و پهپادی قرار داده‌اند.

در واکنش به عملیات تنبیهی یمن، ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی، حمله به شهرهای یمن به ویژه صعده و صنعاء را افزایش داد؛ به نحوی که در بمباران زندان صعده، تا امروز ۸۲ نفر کشته و ۲۶۶ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

«طه المتوکل» وزیر بهداشت یمن هم ضمن اعلام این آمار،خواستار کمک پزشکی کشورهای دولت و برادر و سازمان‌های بین‌المللی به منظور رسیدگی به مجروحان و انتقال آنها شد.

این وزیر یمنی ضمن اعلام آماده‌باش پزشکی در تمامی استان‌های یمن تصریح کرد، بخش پزشکی یمن در نتیجه حملات هفت ساله ائتلاف سعودی از هم پاشیده و توانایی رسیدی به این حجم از مجروحان را ندارد.

المتوکل در ادامه خواستار بازگشایی فرودگاه صنعاء شد و صلیب سرخ و سازمان‌های مربوطه را به محکوم کردن این جنایات زشت فراخواند.

.

 

 


امارات پرواز پهپاد را به مدت یک ماه ممنوع کرد