ارتش یمن: بیش از 120 عنصر وابسته به ائتلاف سعودی در شبوه، کشته و زخمی شدند

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه امروز شنبه از دفع حملات مزدوران وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی در استان شبوه خبر داد.

شبکه خبری المسیره به نقل از سریع گزارش داد، نیروهای یمنی طی ۲۴ ساعت گذشته موفق شدند چندین عملیات مزدوران ائتلاف سعودی را که با پوشش هوایی ائتلاف صورت گرفت، دفع کنند.

وی گفت که در جریان این عملیات، بیش از ۱۲۰ نفر از عناصر وابسته به ائتلاف، کشته و زخمی شده و بیش از ۱۲ خودروی نظامی نیز منهدم شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن خبر داد که مراکز تجمع مزدوران ائتلاف نیز در این استان، هدف چهار موشک بالستیک قرار گرفت که شمار زیادی نیز کشته و زخمی شدند.

 سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز گذشته به به شرکت‌های خارجی سرمایه گذار در امارات توصیه کرد که این کشور را ترک کنند.

یحیی سریع با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد، پس از جنایات نیروی هوایی ائتلاف سعودی-آمریکایی-اماراتی در حق ملت یمن، «ما به شرکت‌های خارجی در کشور کوچک امارات توصیه می‌کنیم که این کشور را ترک کنند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: تا زمانی که حکام امارات به تجاوز علیه ما ادامه می‌دهند، این یعنی شرکت‌های بیگانه در کشور کوچک ناامنی سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

بمباران بی وقفه صنعاء، الحدیده و صعده از روز سه شنبه و پس از حمله پهپادی و موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به ابوظبی آغاز شده و جنگنده‌های سعودی به طور روزانه پایتخت یمن و دیگر مناطق این کشور را بمباران می‌کنند.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.


https://boldder.ir/23/01/2022/%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%b4-%db%8c%d9%85%d9%86-%d8%a8%db%8c%d8%b4-%d8%a7%d8%b2-120-%d8%b9%d9%86%d8%b5%d8%b1-%d9%88%d8%a7%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%d8%a6%d8%aa%d9%84%d8%a7%d9%81-%d8%b3/