رئیس جمهور ایران در مجلس دومای روسیه سخنرانی می‌کند

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – «الکساندر ژوکوف» معاون اول رئیس مجلس دومای روسیه امروز (دوشنبه) پس از نشست شورای دوما اعلام کرد که «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌ جمهور کشورمان روز پنجشنبه هفته جاری ۲۰ ژانویه در جمع قانونگذاران این مجلس سخنرانی خواهد کرد.

ژوکوف اعلام کرد که نشست روز پنجشنبه با سخنرانی رئیس‌ جمهور ایران آغاز می‌شود.

روز جمعه نیز «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه گفت که پوتین و رئیسی در سفر آتی رئیس‌ جمهور کشورمان به روسیه فهرستی از دستور کارهای دو جانبه را بررسی خواهند کرد.

روز گذشته کانال تلویزیونی روسیا ۱ اعلام کرد که «ولادیمیر پوتین» با «سید ابراهیم رئیسی» هفته آینده در مسکو دیدار خواهند کرد.

خبرنگار خبرگزاری المیادین هم چندی پیش اعلام کرده بود که نشست روسای جمهور ایران و روسیه در ۱۹ ژانویه / ۲۹ دی برگزار‌ خواهد شد.

پس از اعلام دیدار روسای جمهور ایران و روسیه «کاظم جلالی» سفیر کشورمان در این کشور اعلام کرد که سال جدید میلادی در حالی آغاز می‌شود که روابط جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در حال ارتقاست و در آغازین روز‌های سال جدید سفر رئیس جمهور ایران به مسکو و دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه انجام می‌شود.

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان هم در همین راستا در نشست خبری هفتگی خود اعلام کرده بود این سفر در چارچوب همکاری‌های ایران و روسیه و شامل ابعاد تجاری، اقتصادی و مذاکرات دو جانبه، منطقه‌ای و بین المللی است.

رئیس جمهور ایران در مجلس دومای روسیه سخنرانی می‌کند