آنجلینا جولی به صنعاء می‌رود

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، هشام شرف عبدالله، وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن وابسته به جنبش انصارالله خاطرنشان کرد، سفر آنجلینا جولی، سفیر صلح سازمان ملل به صنعاء در معطوف کردن توجه جهانیان به تجاوز و محاصره علیه ملت یمن و همچنین آوارگانی که در یمن نیازمند حمایت و پشتیبانی هستند، سهم به سزایی خواهد داشت.

وی در ادامه افزود، کشورها، لابی‌ها و گروه‌های ذی‌نفعی در ساخت سلاح در غرب وجود دارند که برای تداوم جنگ و اقدامات خصمانه و وخامت اوضاع انسانی در یمن تلاش می‌کنند.

در همین راستا، مایا امیراتونگا، نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان خاطرنشان کرد، این کمیساریا به خوبی می‌داند که ملت یمن نیاز مبرمی به افزایش کمک‌های بشردوستانه دارند.

وی در ادامه تصریح کرد، کشورهای حامی مالی تلاش‌های گسترده‌ای برای افزایش میزان کمک‌ به شهروندان یمنی انجام می‌دهند.

از سوی دیگر، آنجلینا جولی در صفحه کاربری خود در فیسبوک نوشت، در حال حاضر یک میلیون پناهجو از اوکراین فرار کرده‌اند اما قبل از آنکه حتی یک پناهجو از مرزها بگذرد، بیش از ۸۲ میلیون تن مجبور شدند منازل خود را ترک کنند که بالاترین رقم ثبت شده، است.

آنجلینا جولی همچنین تصریح کرد، از میان آنها بیش از شش میلیون شهروند سوری وجود دارد- بیشترین تعداد آورگان جهان- که از بیش از یک دهه پیش آواره شده‌اند و بیش از یک میلیون روهینجایی از میانمار مجبور به ترک منازلشان شدند.

وی همچنین خاطرنشان کرد، نزدیک به ۴۸ میلیون تن به دلیل درگیری و خشونت مجبور به ترک خانه و دیار خود شده‌اند و در داخل کشورشان- یمن، سومالی، افغانستان، اتیوپی و سایر مکان‌ها- آواره شده‌اند.

وی خواستار حقوق یکسان و برخورد برابر با تمامی آوارگان و پناهجویان جهان شد.

آنجلینا جولی به صنعاء می‌رود