درخواست سیاسی و نظامی امارات از آمریکا درباره انصارلله یمن

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، “یوسف العتیبه”، سفیر امارات در واشنگتن و “لانا زکی النسیبه”، نماینده دائم امارات در سازمان ملل در یک مقاله مشترک در روزنامه واشنگتن پست، گفتند: مقابله با “تجاوزات” “حوثی‌ها” مستلزم فشار دیپلماتیک گسترده، تحریم‌های شدیدتر آمریکا و بین‌المللی، تشدید تلاش‌ها برای جلوگیری از گسترش تسلیحات و توسعه و استقرار اقدامات متقابل مؤثر است.  

آنها افزودند: به عنوان یک اولویت فوری، واشنگتن باید “حوثی‌ها” را مجدداً به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی بر اساس قوانین ایالات متحده معرفی کند.

این دو مقام امارات، مدعی شدند این اقدام در مسدود کردن منابع مالی و تسلیحاتی آنها بدون محدود کردن کمک‌های بشردوستانه به مردم یمن کمک می‌کند.

آمریکا در فوریه گذشته، جنبش انصارلله یمن را از فهرست گروه‌های تروریستی خارج کرد.

در ادامه این مقاله این دو مقام اماراتی مدعی شدند: انصارلله یمن مسؤول بحران انسانی در یمن هستند. این تجاوزات آن‌ها بود که جنگ را آغاز کرد، آنها توافق‌نامه‌ها را برای کاهش خصومت‌ها زیر پا گذاشتند.

العتیبه و النسبیه با تکرار ادعاهای خود گفتند: با اشاره به اینکه خطوط تسلیحاتی به انصارلله یمن باید متوقف شود، در اظهاراتی واهی گفتند که گزارش اخیر شورای امنیت سازمان ملل نشان می‌دهد که ایران با نقض تحریم تسلیحاتی سازمان ملل، سلاح‌های غیرقانونی به  دست این جنبش می‌رساند.

آن‌ها در این مقال ادامه دادند: نیاز به قابلیت‌های بهتر ضد موشکی و ضد پهپادی وجود دارد، هر چند سامانه‌های دفاعی منطقه پاتریوت ایالات متحده از افزایش تلفات جانی در حملات ژانویه جلوگیری کرده‌اند؛ اما امارات متحده عربی خواهان افزایش همکاری‌های خود با ایالات متحده برای گسترش و بهبود این چتر محافظ امنیتی برای تامین امنیت خود، حفاظت از منافع ایالات متحده در منطقه و سایر متحدان خلیج فارس است.

درخواست سیاسی و نظامی امارات از آمریکا درباره انصارلله یمن