روسیه بازهم دارایی‌های خود از اوراق قرضه آمریکا را کاهش داد

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، به گفته وزارت خزانه داری آمریکا، بانک مرکزی روسیه به خلاص شدن از اوراق قرضه خزانه داری آمریکا ادامه داد و سهم خود را از سرمایه گذاری در بدهی‌های آمریکا در ماه نوامبر به میزان 1.3 میلیارد دلار کاهش داد و به 2.4 میلیارد دلار رساند.

آمارها نشان می دهد که در پایان ماه نوامبر، اوراق قرضه بلندمدت دولتی روسیه در مجموع به 101 میلیون دلار در مقابل 554 میلیون دلار در ماه قبل از آن رسید.

بر اساس این گزارش،  سرمایه گذاری در اوراق کوتاه مدت خزانه داری نیز از 3.166 میلیارد دلار به 2.308 میلیارد دلار کاهش یافت.

هشدار بانک مرکزی روسیه/ سیاست آمریکایی تحریم‌ دلار را قربانی خواهد کرد
روسیه ذخایر دلاری خود را باز هم کاهش می‌دهد

روسیه در گذشته یکی از دارندگان اصلی اوراق خزانه آمریکا بود. در سال 2013، سرمایه گذاری روسیه در اوراق قرضه دولتی ایالات متحده بیش از 150 میلیارد دلار بود.

با این حال، بانک مرکزی روسیه از ماه می 2017 به طور پیوسته این سرمایه گذاری را در راستای سیاست دلارزدایی مورد حمایت دولت و در پاسخ به تحریم های اعمال شده توسط کاخ سفید کاهش داده است.

در آوریل 2018، سرمایه گذاری روسیه در خزانه داری ایالات متحده تقریباً به نصف کاهش یافت و از 96.1 میلیارد دلار به 48.7 میلیارد دلار کاهش یافت.

این بانک همچنین به تنوع بخشیدن به ذخایر ملی روسیه و افزایش خرید شمش به میزان بی سابقه در سال های اخیر روی آورد و عنوان یکی از خریداران عمده طلا در جهان را کسب کرد.

داده ها نشان می دهد که ژاپن همچنان بزرگترین دارنده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده برای سی امین ماه متوالی است و سرمایه گذاری های خود را با افزایش 20.2 میلیارد دلاری در نوامبر به 1.34 تریلیون دلار افزایش داده است.

چین با افزایش سهم خود به 1.08 تریلیون دلار، دومین دارنده بدهی دولتی ایالات متحده است.

بریتانیا با 621.6 میلیارد دلار سومین دارنده بزرگ اوراق قرضه دولت آمریکاست.

روسیه بازهم دارایی‌های خود از اوراق قرضه آمریکا را کاهش داد