ایرباس سفارش قطر برای ۵۰ هواپیمای A۳۲۱  را لغو کرد

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از عرب نیوز، ایرباس روز پنجشنبه با اعلام لغو این قرارداد، اختلاف با یکی از بزرگترین مشتریان خود یعنی قطر ایرویز را که بر سر جت های A350 زمینگیر شده و تحویل نشده شروع شده بود، عمیق‌تر کرد.

انتظار می‌رود این اقدام به یک درگیری دادگاهی کمتر دیده شده منجر شود در حالی که جلسه رسیدگی به شکایت قطر ایرویز در مورد غرامت 600 میلیون دلاری به خاطر نقص‌های هواپیماهایA350  قرار است در هفته 26 آوریل در لندن برگزار شود.

منابع آگاه درباره این موضوع اعلام کردند که ایرباس از قرارداد خود برای هواپیماهای  A321به دلیل بحث های اساسی که در جلسه برنامه ریزی دادگاه بر سر اختلاف هواپیماهای A350 در روز پنجشنبه در یکی از شعبه های دادگاه عالی بریتانیا مطرح شد، کنار می کشد.

شکایت 600 میلیون دلاری خطوط هوایی قطر از ایرباس
شکایت خطوط هوایی قطر از ایرباس به دلیل کیفیت پایین هواپیماهای تحویلی

سخنگوی ایرباس پس از تشکیل پرونده ای که قبلاً توسط بلومبرگ گزارش شده بود، گفت: ما تأیید می کنیم که قرارداد 50 هواپیمای A321  را با قطر ایرویز مطابق با حقوق خود فسخ کرده ایم.

بر اساس این گزارش، انتظار می‌رود شرکت قطر ایرویز با فسخ قرارداد A321 مبارزه کند، چرا که گفته است قصد دارد این جت‌ها را تحویل بگیرد.

این در حالی است که این شرکت هواپیمایی اعلام کرده است تا زمانی که اختلاف بر سر فرسایش سطح هواپیماهای بزرگ‌تر از مدل A350 حل نشود، از گرفتن هواپیماهای بیشتر از ایرباس خودداری می‌کند.

این شرکت هواپیمایی هیچ اظهارنظر فوری در مورد قرارداد A321 نداشت.

ایرباس سفارش قطر برای ۵۰ هواپیمای A۳۲۱  را لغو کرد