مبنایی برای استانداردسازی صندلی و روکش های صندلی خودرو نداریم

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سهراب برجی، رئیس اتحادیه تشکدوزان و صندلی سازان تهران در خصوص استانداردهای لازم در تولید صندلی و تشک خودروهای تولید کشور بیان داشت: از آنجایی که هیچکدام از صندلی ها و تشک های تولید شده در کارخانجات خودرو سازی از استانداردهای لازم و ضروری برخوردار نیستند نمی توان انتظار داشت بتوانیم از استاندارد خوبی استفاده کنیم.

برجی در رابطه با روند سخت و دشوار تهیه مواد اولیه برای تولید بیان داشت: همه تولیدکنندگان کالاهای مختلف در تهیه مواد اولیه از مراکز داخلی یا خارجی با مشکلات زیادی رو به رو هستند. پتروشیمی مواد اولیه مورد نیاز برای تولید را به روال درست، منظم و با قیمت متعادل در اختیار تولیدکننده قرار نمی دهد. کمبود و گرانی نخ به دلیل کمبود مواد پ پ، گرانی چرم به دلیل گرانی و کمبود پی وی سی که همگی داخلی است و متاسفانه به این دلیل که تولیدکننده باید به کار ادامه دهد مجبور است از بازار سیاه با قیمت های بسیار بالا اقدام به خرید مواد اولیه نماید.

وی تصریح کرد: عمده مصرف این صنف برای تولید پارچه های مورد نیاز نخ، چرم و اسفنج است. هر بار که تولیدکننده برای خرید مواد اولیه اقدام می کند با 15 الی 20 درصد افزایش قیمت نسبت به خرید قبل مواجه می شود و از آنجا که هیچ راهی جز تهیه مواد برای گردش کار تولیدی خود ندارد در نتیجه قیمت تمام شده کالا بسیار افزایش می یابد و کم کم تقاضا در بازار کم می شود، بنابراین تمامی تولیدی های این صنف هر روز با ظرفیت کمتری نسبت به روز قبل فعالیت می کنند .

برجی در ادامه افزود: با توجه به اینکه اتاق اصناف تهران متولی اتحادیه هاست، انتظار می رود در این خصوص با مراجع و مراکز بالاتر جهت رفع مشکلات اتحادیه ها اقدام عاجل نماید.

مبنایی برای استانداردسازی صندلی و روکش های صندلی خودرو نداریم