فرماندار: وضعیت کرونا در باشت زرد شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، نادر گرامی روز شنبه در نشست ستاد کرونای باشت با بیان اینکه بیشترین افراد آلوده به ویروس کرونا در باشت در شهر بوستان شناسایی شده اظهار داشت: برنامه ریزی ویژه ای برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در این شهر انجام شود.

وی تاکید کرد: شهر بوستان به دلیل قرار گرفتن در مسیر جاده گچساران به شیراز مستعد شیوع بیشتر ویروس کروناست.

فرماندار باشت تصریح کرد: بخش عمده ای از شهروندان باشتی دُز سوم واکسن کرونا را دریافت نکرده اند که نیاز است رسانه های ارتباط جمعی برای ادامه روند مشارکت شهروندان در تزریق  واکسن در این شهرستان تلاش بیشتری کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان باشت نیز در این نشست گفت:۱۲ فرد آلوده به ویروس کرونا در چند روز اخیر در این شهرستان شناسایی شده است .

آرش حسنی با اشاره به قدرت بالای انتشار سویه اُمیکرون تصریح کرد: شهروندان برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس ضمن استفاده از ماسک فاصله گذاری اجتماعی را نیز رعایت کنند.

وی عنوان کرد:۸۵ درصد از شهروندان باشت دُز نخست، ۸۰در صد دُز دوم  و ۲۸درصد نیز دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی ابراز کرد: ۱۵هزار و ۶۵۱مورد تست کرونا از ابتدای شروع ویروس کرونا تاکنون از افراد با علائم مشکوک در این شهرستان گرفته شده است.

 مدیر شبکه بهداشت و درمان باشت گفت: در این مدت سه هزار  و ۶۹۱ نفر  در این شهرستان به ویروس کرونا آلوده شده اند که ۹۸.۸ درصد از این تعداد بهبود یافته اند. 

وی تعداد بهبود یافتگان ویروس کرونا در باشت را سه هزارو ۶۴۸  نفر اعلام کرد و افزود: ۳۱ نفر در این شهرستان بر اثر ویروس کرونا جان باخته اند.

حسنی بر ضرورت افزایش مشارکت مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تاکید کرد و گفت: شهروندان برای حفظ سلامتی و جان خود نسبت به شیوه نامه های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا حساس باشند.

دادستان شهرستان باشت نیز با اشاره به در پیش بودن عید نوروز و کساد بودن بازار کسبه این شهرستان در ۲ سال اخیر افزود: بازاریان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از اوجگیری دوباره ویروس کرونا و تعطیلی بازار پیشگیری کنند.

سید علی رجایی منفرد همچنین به در پیش بودن دهه فجر اشاره و از دستگاه های اجرایی خواست تا با رعایت شیوه نامه های بهداشتی پیشگیری از ویروس کرونا الگو شهروندان باشند.

شهرستان ۲۳ هزار نفری باشت در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

فرماندار: وضعیت کرونا در باشت زرد شد