از اجرای ۳۰۰ برنامه شاخص طی دهه فجر تا کمبود ۵۵۰ کلاس درس در مرکز استان

خبرگزاری ایسنا

محمد علی واقعی، امروز شنبه ۹ بهمن در نشست خبری پیرامون برنامه های کارگروه فرهنگیان و دانش آموزان از برگزاری بالغ بر ۳۰۰ برنامه در ایام الله دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، امام راحل و تبریک سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و روز مادر از خبرنگاران به عنوان چشم بینا، گوش شنوا و زبان گویای جامعه نام برد و گفت:  خبرنگارن با وجود نامهربانی و ناملایمات هر روز با پشتکار و همت بالا قلم می زنند.

واقعی با اشاره به آغاز فعالیت کارگروههای مختلف از ۶ بهمن ماه افزود: در ایام الله دهه فجر بالغ بر ۳۰۰ برنامه فرهنگی، هنری و… برگزار و اجرا می شود.

وی اجرای آیین گلبانگ انقلاب در سالروز ورود امام راحل به کشور را یکی از برنامه های شاخص اعلام کرد و ادامه داد: این آیین همزمان در ۲ هزار و ۷۰۰ آموزشگاه با حضور ۱۸۰ هزار دانش آموز و ۱۵ هزار همکار فرهنگی در ساعت ۹ و ۳۳ دقیقه ۱۲ بهمن با نواختن زنگ انقلاب اجرا می شود.

وی اجرای جشنواره مدرسه انقلاب با محوریت نمایشگاههای محتوایی، بیانیه گام دوم در مدارس در شبکه شاد، غبارروبی مزار شهدا و تجدید میثاق با آرمان شهدا، برگزاری مسابقه انشانویسی با موضوع دهه فجر، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری، تجلیل از خانواده شهدای دانش آموز، جانباز و ایثارگر با هدف پیوند دانش آموزان با خانواده شهدا را از دیگر برنامه های دهه فجر اعلام کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: از دیگر برنامه‌های شاخص می‌توان به اجرای سرود و نقاشی با موضوع انقلاب، برگزاری محافل مجازی انس با قرآن، استقرار میز خدمت در نماز جمعه با حضور رؤسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها، برگزاری تولیدات رسانه ای دانش آموزان، برگزاری کارگاههای مهارت‌های اجتماعی، خبرنگاری و… اشاره کرد.

واقعی با توجه به برگزاری اجلاس نماز در سال آینده گفت: امسال در همه مدارس استان پیش اجلاس نماز برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در دهه فجر امسال ۱۸۲ هزار دانش آموز از برنامه و فعالیت‌ها بهره مند می شوند، برگزاری همایش مثل حاج قاسم، همایش های تخصصی فرمان هان حوزه های مقاومت دانش آموزی، برگزاری مسابقات ورزشی دانش آموزان و همکاران فرهنگی، برگزاری مانور توانمندی های پیشتازان، پویش نقش من در بیانیه گام دوم و… را از دیگر برنامه های قابل اجرا در ایام الله دهه فجر عنوان کرد.

وی در خصوص احتمال موج ششم کرونا و برنامه‌ها در این زمینه گفت: حدود ۱۰۰ درصد همکاران فرهنگی و بیش از ۹۰ درصد دانش آموزان بین ۱۲ تا ۱۸ سال در استان واکسینه شدند و امید است مورد خاصی مشاهده نشده و شاهد تعطیلی مدارس نباشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه در استان هیچ مورد فوتی دانش آموزان به دلیل کرونا ثبت نشده است، یادآور شد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۱۴ همکار شاغل به علت این بیماری دارفانی را وداع گفته که از آنها به عنوان شهدای تعلیم و تربیت یاد کرد.

واقعی یادآور شد: علاوه بر کمبود کلاس درس در برخی شهرستان ها، در مرکز استان نیز با کمبود ۵۵۰ کلاس درس مواجه هستیم که این کمبودها عمدتا در شهرک‌های مسکن مهر و اقماری و… مشاهده می‌شود.

 

از اجرای ۳۰۰ برنامه شاخص طی دهه فجر تا کمبود ۵۵۰ کلاس درس در مرکز استان