استاندار اردبیل: دهه فجر فرصتی برای انتقال گفتمان انقلاب اسلامی به نسل جوان است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، سید حامد عاملی روز شنبه در جلسه ستاد دهه فجر استان افزود: گفتمان و ارزش های انقلاب باید برای نسل جدید تبیین شده و نباید با عملکردهای جزئی مسئولان سنجیده شود.
وی فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد تحول در شیوه‌ها و بیانیه گام دوم انقلاب را یاد آور شد و اظهار کرد: باید با حفظ چارچوب‌ و گفتمان اصلی نظام و انقلاب، تغییر و تحول در شیوه‌ها را متناسب با نیازمندی‌های روز انجام دهیم.
عاملی جلب همکاری و مشارکت دادن نسل جوان در گام دوم انقلاب برای تدوین شیوه های جدید را مورد تاکید قرار داد و گفت: در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی ، آموزشی و تربیتی نیازمند روش های جدید هستیم و دهه فجر بهترین فرصت برای جلب مشارکت جوانان در راستای تحقق این تحول است.
وی بیان کرد: دهه فجر را نباید در کارهای جزئی عمرانی محدود کرده و باید از این فرصت برای ارایه خدمات امید بخش به مردم استفاده کنیم.
استاندار اردبیل جمع‌بندی برخی پروژه‌های پیشران و ضروری برای توسعه استان و تنظیم برنامه اشتغال برای تمامی شهرستان‌های استان با توجه به میزان بیکاری آن‌ها را از اولویت‌های برنامه‌های دهه فجر عنوان کرد.
عاملی گفت: آن دسته از پروژه‌های مورد نیاز که برای توسعه و آینده استان مورد نیاز است، از سوی دستگاهها استخراج و در اختیار معاونت‌ها برای جمع‌بندی و تسریع در اجرا قرار می‌گیرد.
وی در ادامه با اشاره به آغاز پیک ششم کرونا در کشور و تغییر وضعیت برخی شهرستان‌های استان از آبی به زرد افزود: برای برپایی راهپیمایی به صورت مردمی و یا موتوری و خودرویی منتظر تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا هستیم.
وی بر اجرای برنامه‌های بزرگداشت دهه فجر در حوزه‌های فرهنگی و رسانه‌های مجازی تاکید کرد و خواستار استفاده از ظرفیت‌های هنری در انتقال دستاوردها و گفتمان انقلاب شد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان نیز در این جلسه از آغاز فعالیت کمیته‌های بزرگداشت دهه فجر از نهم دی ماه خبر داد و گفت: ۲۵ کمیته تخصصی برای برگزاری برنامه‌های بزرگداشت دهه فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن فعال شده‌اند که ۲ کمیته هنر و هنرمندان و صنعتگران نیز از امسال به کمیته‌ها افزوده شده است.
حجت الاسلام حسن باقری افزود: برنامه‌های مختلف فرهنگی ، ورزشی ، اجتماعی و سیاسی برای این دهه تنظیم شده که اجرا می‌شود.
وی بیان کرد: در دهه فجر امسال بحث فضای مجازی و تبیین و روشنگری مورد تاکید بوده و با توجه به هجمه‌های دشمنان تلاش می‌شود با همکاری صدا و سیما و استفاده از ظرفیت فضای مجازی اطلاع رسانی  لازم در این خصوص انجام شود.
وی با اشاره به آمادگی‌های انجام گرفته برای برپایی راهپیمایی خیابانی در روز ۲۲ بهمن اظهار کرد: در صورت اجازه ستاد ملی مقابله با کرونا با رعایت پروتکل‌ها راهپیمایی خیابانی و در غیر این‌صورت راهپیمایی خودرویی وموتوری انجام می‌شود.
باقری حضور مردم در جشن‌های انقلاب را در تایید اعتماد مردم به انقلاب و پایبندی به نظام دانست و این مشارکت ها را ادامه دهنده راه شهدا عنوان کرد.
 

https://dailybulletin.ir/29/01/2022/%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a8%db%8c%d9%84-%d8%af%d9%87%d9%87-%d9%81%d8%ac%d8%b1-%d9%81%d8%b1%d8%b5%d8%aa%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%86%d8%aa/