عامل قانون شکنی جهالت و استکبار است

خبرگزاری ایسنا

حجت‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی امروز 8 بهمن در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز استان ضمن محکومیت جنایات آل سعود و غربی ها در کشتار مسلمانان بی گناه یمن، گفت: استکبار جهانی برای کشتن انسانها بدنبال هیچ دلیلی نیست و هرجایی که منافع او ایجاب کند انسانها را می‌کشد.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه سعودی ها می‌خواستند ظرف یک هفته یمن را تصرف کنند، اما با ایستادگی ملت غیور یمن نتوانستند به اهداف خود برسند، گفت: غرب بزرگترین قانون شکن جهان است آنها برای حمله به کشورها دنبال هیچ دلیلی نیستند فقط می کشند و می دزدند.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه برخی ها در داخل متاسفانه  جاهلانه و یا آگاهانه بدنبال ترویج فرهنگ غرب و بزک کردن آنها هستند، اصل قانون شکنی از بیرون کشور بر عده ای در داخل تحمیل می شود، کسانی که نسبت به این موضوعات آگاهی دارند اما خود را به خواب می زنند، اینها در واقع نوکری دشمن را می‌کنند.

عبادی با اشاره به اینکه عامل قانون شکنی جهالت یا استبداد و یا استکبار است، گفت: عده ای که می‌فهمند و قانون شکنی می‌کنند و این قانون شکنی را ترویج میدهند، اینها به دشمن ارتباط دارند، باید در برابر این افراد بصیرت داشت.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه دشمن نمی‌تواند قرآن را از میان مردم بردارد، لذا بدنبال برداشتن قانون قرآن از میان مردم است، گفت: استکبار جهانی برای سلطه بر هر کشوری ابتدا قانون شکنی را در آن جامعه ای ترویج می‌دهند و بعد برمردم مسلط می‌شوند، اینها باشیوه های رسانه ای و فنی برای گول زدن مردم حقوق بشر و غیره را مطرح می‌کنند اما بعد که بر مردم مسلط شدند، خون آنها را می مکند.

عبادی به سابقه جنایات اروپایی ها و آمریکایی ها در جهان اشاره کرد و گفت: اروپایی‌ها سابقه وحشی گری آنها و کشتار مسلمان و حتی مردم خودشان مشخص و مستند است و برکسی پوشیده نیست، آمریکا قبلا کشف بوده اما اروپایی ها با لفاظی و دروغ سازی، ایالت متحده آمریکا را ساختند و میلیون ها نفر از مردم بومی آمریکا را قتل و عام کردند و روی قبر آنها ایالات متحده آمریکا را برپا کردند.

وی با بیان اینکه سایر کشورهای اروپایی هم مانند انگلیس و فرانسه و آلمان و غیره خون مردم را مکیدند، افزود: انگلیسی ها حدود 10 میلیون نفر از جمعیت ایران را از گرسنگی کشتند، اینها حتی به خودشان هم رحم نکردند و در جنگ جهانی اول و دوم بیش از 50 میلیون نفر را کشتند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه چند وقت قبل قبرهای دسته جمعی کودکانی که بومی بودند و به اسم آموزش دادن، آنها را کشته بودند و متاسفانه کلیسا هم در این جنایت شریک بود، برملا شد، گفت: تاکنون بیش از 50 میلیون نفر از افرادی که به کشورهای اروپایی و غربی پناهنده شدند، ناپدید شدند و سرنوشت آنها نامشخص است.

عبادی با اشاره به اینکه ایجاد اختلاف در کشورهای اسلامی، تجهیز صدام و گروه های تکفری و داعش و ایجاد جنگ در سوریه، عراق، لبنان همه اینها بخشی از جنایات اروپایی ها است، افزود: باید بسیار حواسمان را جمع کنیم که این رسانه های دشمن سر ملت کلاه نگذارند، هر جامعه ای که قانون شکنی کند زمین گیر می شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تمام این جهان قانون است، گفت: کار، فکر و ایده ای به ثمر می‌رسد که قانون ذی ربط را رعایت کند و نیک بختی انسان و خوشبختی جامعه از این مستثنی نیست.

عبادی با اشاره به اینکه خداوند پیامبران را با حجت فرستاده، لذا انسانها در هر کاری باید حجت داشته باشد، گفت: انسان هر کاری که می‌خواهد انجام دهد باید در سیستم علمی خداوند یعنی کتاب خدا و قانون انجام دهد.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه در هر جریانی که قانون آسیب ببیند، انسان زمینگیر می‌شود، گفت: هر چیزی قانون مربوط به خود را دارد و به هر آرمانی می‌توان براساس قانون رسید، چراکه همه امور قانون دارد.

عبادی با اشاره به اینکه برخی ها حتی در زبان، نگاه و قلم خود هم تقوا را رعایت نمی‌کنند و مردم را میگزند، اظهارداشت: هرجا که قانون شکنی و سرکشی از قانون وجود داشته باشد، ضرر آن به خود ما انسانها می رسد و ممکن است اکنون خبر هم نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه جامعه ایده آل قانون دارد و با سرکشی از قانون نمی‌توان به جامعه ایده آل رسید، افزود: کار نادرست ضرر آن به جامعه می‌رسد، لذا باید روی کلام، سیاست و فرهنگ خود توجه داشته باشیم چراکه اثر آن به دیگران هم می‌رسد.

امام‌ جمعه بیرجند با اشاره به اینکه متخلف از قانون خودش متوجه بدی کار خود نیست و بسیاری از جوامع هم بدی کار او را درک نمی‌کنند، افزود: کسی که قانون شکنی می‌کند، توجه ندارد که او ده ها هزار مورد از خواسته های زندگی خود را که برکت قانون انجام مدهد و از همه امکانات بهره می برد.

عبادی با بیان اینکه در کشور وزارتخانه ها و سازمان ها، افراد و اشخاص حقوقی و حقیقی هستند که به مردم خدمات و امکانات می‌دهند، گفت: قانون است که امروز امنیت را برای کشور به ارمغان آورده است.

وی با بیان اینکه صدها هزار شهید در کشور داده شده است تا افراد در آرامش زندگی کنند، گفت: انسان با وجود اینکه این همه از قانون بهره می‌برند اما نوبت به خودش که می رسید، متاسفانه برخی ها قانون شکنی میکند و از جامعه طلب هم دارند که از این بدتر نیست.

عامل قانون شکنی جهالت و استکبار است