مدیران به عهد و مسئولیت خود پایبند باشند/پرداختی‌ها در برخی دستگاه‌های اجرایی عادلانه نیست

خبرگزاری ایسنا

«ذبیح الله سلمانی» امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل اقتصاد و دارایی استان یزد ضمن تقدیر از خدمات ۷.۵ ساله «علی نمازی» مدیر کل سابق این اداره کل که به توفیق بازنشستگی نائل آمده، گفت: خداوند در سوره حدید می‌فرماید؛ «به چیزی که از دست می‌دهید، غمکین نباشید و به چیزی که به دست می‌آورید نیز مغرور نشوید، چرا که همگی آنها را خدا به شما عطا کرده است» لذا  این مسئولیتها نیز به اذن و اراده خداوند به ما داده می‌شود و تنها فرصتی است که باید از آن برای خدمت بهتر به مردم استفاده شود.

وی با اشاره به  آیه‌ای از سوره اسراء، تعهد و پایبندی به مسئولیتهای واگذار شده به مسئولان و مدیران جدید را خواستار شد و گفت: خداوند در قران به فرشتگان در مورد این افراد در روز جزا می‌فرماید؛ «اینها را نگه دارید چرا که در دنیا مسئولیت داشته‌اند.» لذا باید کسانی که قبول مسئولیت می‌کنند، خیلی مراقبت کنند.

سلمانی از تعیین پروتکلی در وزارت اقتصاد دارایی در مورد انتخاب مدیران استانی خبر داد و گفت: براساس این پروتکل مدیران را از همکاران داخل مجموعه اقتصاد و داریی انتخاب خواهیم کرد و از خارج از دستگاه نیروی انسانی را برای مدیریت جذب نخواهیم کرد.

وی گفت: دو مطالبه اصلی و مهم کارمندان هر دستگاهی در هر کجای دنیا، رعایت احترام و پرداخت عادلانه حقوق است و این دو عامل انگیزه بخش کارمندان در فعالیتهایشان است که باید مدیران به آن توجه داشته باشند.

وی در همین رابطه به تورم افسار گسیخته‌ی سالهای اخیر اشاره کرد و عنوان کرد: یکی از بزرگترین دغدغه مدیران ارشد وزارت اقتصاد و دارایی در قبال کارمندان خود، تامین معیشت آنهاست چرا که متاسفانه پرداختی‌ها در دستگاه‌های اجرایی گاهاً ناعادلانه است که در این رابطه امیدواریم با تصویب لایحه دولت در خصوص  پرداخت عادلانه حقوق و مزایا، شاهد بهبود این وضعیت باشیم.

معاون وزیر اقتصاد در پایان نیز به نقش استانها در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی‌های کلان کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این شعار در وزارت اقتصاد عملیاتی شده و هیچ تصمیم و محور برنامه‌ی عملیاتی را در کشور بدون نظرخواهی و مشورت با استانها اخد نخواهیم کرد چرا که معتقدیم استانها پرچم داران و سرداران امور اقتصادی کشور هستند و بدون ایده گرفتن از آنها در تصمیم گیری ها با مشکل مواجه خواهیم شد.

«سید مسعود عظیمی» معاون اقتصادی استاندار یزد نیز در این مراسم با اشاره به تحولات روزانه مباحث در وزارت اقتصاد و دارایی، این تحولات را در راستای رفع مشکلات جامعه خواند و یکی از انتظارات کارمندان و مراجعان اداره کل اقتصاد و دارایی و اداره کل امور مالیاتی استان را تفکیک فضای فیزیکی این ادارات ذکر کرد.

وی به چالشهای ایجادشده در فضای بانکها و به دنبال اختیارات آنها نیز اشاره و عنوان کرد: متاسفانه برخی بانکهای استان بخشی از منابع خود را به خارج از استان منتقل می کنند و بعضاً نیز در پرداخت منابع برای رونق کسب و کار کوتاهی دارند که باید برطرف شود.

معاون اقتصادی استاندار یکی از موانع کندی بهبود فضای کسب و کار را اختلالات ایجاد شده در سامانه‌ها که بخشی از آنها در حوزه اقتصاد و دارایی است ذکر کرد و گفت: این موضوع گلایه هایی را از سوی مردم به همراه داشته است که امیدواریم به زودی رفع شود.

گفتنی است، در این مراسم که با حضور «عادل عابدی نژاد» مدیر کل امور استانهای وزارت اقتصاد و دارایی و مسئولان برخی دستگاه های استان برگزار شد، از خدمات «علی نمازی» مدیر کل اقتصاد و دارایی استان تجلیل و «محمد دهقان نشادی» معاون سابق این اداره کل به عنوان مدیر کل جدید اقتصاد و دارایی استان معرفی شد.

مدیران به عهد و مسئولیت خود پایبند باشند/پرداختی‌ها در برخی دستگاه‌های اجرایی عادلانه نیست