جهاد، تبیین، خنثی کننده جنگ شناختی و جریان تحریف است

خبرگزاری ایسنا

سرهنگ پاسدار حجت الله دستجانی شنبه ۱۴ اسفندماه در آئین اهدای ۱۲۰۰ بسته کمک مومنانه که همزمان با فرا رسیدن اعیاد شعبانیه و روز پاسدار در مسجد مسلم بن عقیل (ع) منطقه شهید آوینی ساوه صورت گرفت، اظهار کرد: وجه تمایز سپاه به عنوان یک نیروی نظامی با نیروهای نظامی سایر کشورها ویژگی معنویت یعنی ایمان به خدا و خدمت به مردم برای جلب رضایت الهی و عمل به تکلیف است.

وی در ادامه، ازخودگذشتگی و ایثار برای حفظ انقلاب و اسلام را از دیگر ویژگی‌های پاسداران برشمرد و افزود: در پاسداری از حکومت اسلامی که در جغرافیای ایران اسلامی شکل گرفته است و هر ماموریتی که انقلاب به سپاه واگذار کرده توانسته ایفای نقش کند و کمک رسانی به مردم در حوادث غیرمترقبه و در شرایط کرونایی نظیر کمک مومنانه از مصادیق آن بوده و این حرکت سپاه برگرفته از عنصر تکلیف مداری سپاه است.

سرهنگ دستجانی با تاکید بر اینکه حرکت سپاه بر مبنای نیاز انقلاب است، تاکید کرد: تمرین از خودگذشتگی با اقتدا به اهل بیت(ع) ویژگی سپاه است و از ابتدای انقلاب تاکنون پاسداری محافظه کارانه از خود نشان داده و در گام دوم انقلاب پاسداری در مقابل تهدیدهای متنوع دشمن را شکل داده است.

وی با اشاره به اینکه سپاه به خوبی دشمنی دشمنان را شناخته است، گفت: امروز چشم امید جبهه حق به جمهوری اسلامی ایران است و مدافع جبهه حق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده و باید تکلیف خود را در جهاد تبیین به خوبی و با شناخت عمیق ادا کند و نظام اسلامی را در برابر تهدیدهای دشمنان واکسینه کند.

فرمانده سپاه ساوه با تاکید بر تبیین راهبرد دشمن علیه ملت ایران گفت: شیوه جنگ دشمن از جنگ نظامی به اقتصادی و فرهنگی تغییر پیدا کرده و محور و زمین جنگ خود مردم هستند. ابزار رسانه و فضای مجازی به عنوان تجهیزات نظامی دشمن بکار گرفته شده و در قالب جنگ شناختی به اذهان و اراده ملت و نیز علیه اعتقادات و باورهای دینی حمله کرده و جنگ در تمدن اسلام شکل گرفته است.

وی تصریح کرد: در جنگ شناختی و روایت‌ها فرصتی فراهم شده است که  چهره روتوش زده آمریکا تبیین شود چرا که مردم به وضوح دیدند که کمک آمریکا به اوکراین حقوق بشردوستانه است اما کمک ایران به مردم مظلوم سوریه، عراق و … تروریستی محسوب شده و سپاه هم به عنوان محور تروریسم تلقی می‌شود. این چه دوگانگی و تضادی است. سپاه سینه خود را در حوزه‌های سخت و نرم برای دفاع از مکتب اسلام آماده کرده و در همه جبهه‌ها به آمادگی تجهیزاتی و اعتقادی دست پیدا کرده است.

سرهنگ دستجانی در ادامه گفت: در نهمین مرحله از نهضت کمک مومنانه همزمان با فرا رسیدن ولادت با سعادت امام حسین (ع) و روز پاسدار ۱۲۰۰ بسته کمک مومنانه به ارزش هر بسته ۵۰۰ هزار تومان بین جامعه هدف از قبل شناسایی شده توزیع خواهد شد.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵ هزار بسته معیشتی در قالب طرح کمک مومنانه در شهرستان ساوه توزیع شده است که مرحله بعدی توزیع همزمان با ایام نوروز و ماه مبارک رمضان خواهد بود.

به گزارش ایسنا در مراسم دیگری با حضور جانشین فرماندهی سپاه روح الله استان مرکزی و جمعی از مسئولان، از خدمات سرهنگ پاسدار محمد شریف در کسوت جانشینی سپاه ناحیه ساوه تقدیر و سرهنگ پاسدار حسین رنجبر بعنوان جانشین جدید سپاه معارفه شد.

فرمانده سپاه ساوه در این آئین گفت: پاسداری شغل نیست بلکه یک تعهد بوده و برگرفته از ایمان، تقوا و خلوص است و پاسداران در لحظات حساس انقلاب از جان و هستی خود گذشتند و پاسداران به ایمان و معنویت این راه را انتخاب و به تکلیف عمل کردند.

سرهنگ دستجانی افزود: نیروی انسانی، شجاع، با صلابت، مومن و غیور از مشخصات پاسداران است و این مسیر را با عزت و صلابت بیشتر در گام دوم انقلاب می‌پیمایند.

جهاد، تبیین، خنثی کننده جنگ شناختی و جریان تحریف است