استقلال و گسترش امکانات و آزادی‌های عمومی از دستاوردهای انقلاب است

خبرگزاری ایرنا :

حجت الاسلام احمد عبدالهی نژاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه پیش از انقلاب اسلامی بیگانگان برای کشور و ملت ایران تصمیم می‌گرفتند ادامه داد: اکنون مردم ایران فارغ از هر دین، مذهب، سواد و شهری یا روستایی بودن می‌توانند تا بالاترین مقام مسوول را در کشور انتخاب کنند و به صورت مستقیم یا غیرمستقیم حق رای داشته باشند. 
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان همچنین بر گسترش آزادی‌های عمومی در جامعه پس از انقلاب تاکید و اضافه کرد: امروز هر استاد و صاحب نظر و اندیشه‌ای، عقاید و نظرهای خود را در رسانه‌های جمعی، عمومی و فضای مجازی و حقیقی آزادانه مطرح و بیان می‌کند. 
وی با اشاره به اینکه پیش از انقلاب حتی در دانشگاه‌ها آزادی بیان وجود نداشت، تصریح کرد: البته طبیعی است آنجا که سخنی برای امنیت ملی مشکل ایجاد کند در هر کشور و هر نوع نظامی با آن برخورد می‌شود ولی آنجا که بحث اندیشه، فکر و نظر هست آزاد هستند. 
حجت الاسلام عبدالهی نژاد یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب در ۴۳ سال اخیر را گسترش امکانات در کل کشور دانست و گفت: پیشرفت ایران در این چهار دهه نسبت به کشورهای همتراز و نیز پیش از انقلاب بسیار خوب و بی‌نظیر بوده هرچند که حق ملت ایران بسیار بیش از این است. 
وی اظهارداشت: رشد جامع در زمینه‌های علمی، صنعتی، پزشکی و نظامی در ایران نیز پس از انقلاب خوب بوده و از رتبه‌های آخرِ جهان به حد وسط و در برخی موارد به صدر جدول رسیده ایم. 
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان درباره وظیفه ملت و دولت در دوران حساس کنونی انقلاب افزود: مردم به ویژه مستضعفان انقلاب تا حد زیادی وظیفه خود را در قبال انقلاب انجام داده اند، آنجا که باید شهید می‌دادند دادند، جایی که باید کمک مالی کنند یا نیاز به حضور در صحنه بوده است وارد صحنه شده و حضور موثر داشتند. 
وی خاطرنشان کرد: ولی دولت‌ها هرچند در طول این سال‌ها و در زمینه‌ خدمتگزاری، تسهیلگری، تکریم، گسترش معنویت، افزایش امکانات بهداشتی و درمانی، ایجاد بسترهای ورزش و تفریح سالم و تامین ارزان قیمت امکانات اولیه تلاش‌های زیادی کردند اما در زمینه های مشابه هنوز نسبت به مردم بدهکارند.
حجت الاسلام عبدالهی نژاد تاکید کرد: درصورتی که دولت‌ها بیشتر در زمینه خدمت به مردم تلاش کنند موجب امید بیشتر مردم نسبت به انقلاب خواهند شد. 
 

استقلال و گسترش امکانات و آزادی‌های عمومی از دستاوردهای انقلاب است